Milletin kapısı, milletin emrinde

Milletin kapısı, milletin emrinde

“Açık kapı projesi” Kocaeli’nde bulunan 7 ilçe kaymakamlığında vatandaşların hizmetine sunuldu.

12 Haziran 2019 - 11:30

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Kocaeli Valiliği şunları dile getirdi; “Valiliğimize, kaymakamlıklara ve kamu kurum kuruluşlarına yapılan başvurulara ilişkin iş ve işlemlerin hızlı, etkin bir şekilde sonuçlandırılmasını temin etmek; sunulan hizmetlerde vatandaş memnuniyetini artırmak, talep ve beklentilerin analiz ve raporlamalarının yapılarak, oluşturulacak yeni yönetim politikalarına ve hizmet sunum tekniklerine esas olmak üzere anlamlı veriler haline getirilmesini sağlamak amacıyla İçişleri Bakanlığının talimatları 4 Ocak 2018 tarihinde Kocaeli Valiliği’nde hizmete sunulan Açık Kapı birimi 7 ilçe kaymakamlığında da hizmete başlamıştır.

TEMEL AMAÇ İŞBİRLİĞİ
Kamu kurum ve kuruluşlarının temel amacı; güleryüz, iyi niyet ve insancıl yaklaşımlarla vatandaşların sorunlarının çözümünde onlara yardımcı olmak, onların mutlu, rahat ve sorunsuz bir hayat yaşamaları için içine düştükleri sıkıntı ve açmazları ortadan kaldırmak amacıyla işbirliği içinde çalışmaktır.

BAŞVURULARINI ALACAK
Bu amacın gerçekleşmesi noktasında sorunlarına çözüm bekleyen vatandaşların değişik yerlerdeki kurumlara gitmek suretiyle hem zaman kaybı yaşamamaları, hem de sorunlarının tek elden, tek yerden ve ivedilikle çözümü için Açık Kapı(Milletin Kapısı)vatandaşlarımızın başvurularını alıp, sonuçlandırmaya devam etmektedir.

BİN 277 KİŞİ BAŞVURDU
Bu bağlamda,  Kocaeli Valiliğinde 4 Ocak 2018 tarihi itibariyle hizmete sunulan  Açık Kapı birimine bu güne kadar bin 277 vatandaşımız başvuruda bulunmuştur. Elektronik ortamda alınan başvurular ilgili kurumlara yönlendirilmekte ve 7 iş günü içerisinde vatandaşlarımız bilgilendirilmektedir.

GEBZE VE DARICA’DA HİZMET
Kamu hizmetlerini sunanlar ile vatandaşlar arasındaki iletişimi güven ortamında sağlamak amacıyla hizmet çalışması olan Açık Kapı Projesi 15 Mayıs 2019 tarihi itibari ile de İzmit, Gebze, Körfez, Gölcük, Kartepe, Başiskele ve Darıca İlçe Kaymakamlıklarında vatandaşımıza hizmet vermeye başlamıştır.

ELEKTRONİK ORTAMDAN BAŞVURU
Valilik ve Kaymakamlık binalarının giriş katında bulunan karşılama bankolarında, halkla ilişkiler konusunda eğitimli personel tarafından sözlü ya da yazılı olarak başvuruları alınmakta olup, dileyen vatandaşlarımız acikkapi.gov.tr internet sitesi, Açık Kapı mobil uygulaması veya E-Devlet üzerinden elektronik olarak başvuru yapabilmektedir."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kadıoğlu, Darıcalıları KETEM'e davet etti
Kadıoğlu, Darıcalıları KETEM'e davet etti
Aras’a genel merkezden misafir var
Aras’a genel merkezden misafir var