Reklam
Okul müdürleri ve öğrenciler sertifikalarını aldılar

Okul müdürleri ve öğrenciler sertifikalarını aldılar

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının ortaklaşa yürüttüğü “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” projeleri kapsamasında gerekli koşulları sağlayan okulların sertifika töreni Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirildi.

07 Temmuz 2019 - 12:54

Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleştirilen törene Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Sağlık Müdürlüğü personeli, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları ve öğretmenler katıldı. Programın açılışında konuşan İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney’in ardından Hüseyin Aksoy yaptığı konuşmada, “Çocuklarımızın eğitim öğretim çalışmalarının dışında sağlıklı bir ortamda eğitim öğretim görmeleri, çevre koşullarının en iyi şekilde onlara hazırlanması ve sağlıklı beslenmeleri gibi birçok konuyu kapsayan bu iki projemizin üzerinde oldukça hassasiyetle durduğumuz çalışmaların başında yer alıyor. Bu bakımdan okul sağlığı çalışmalarını da büyük bir hassasiyetle önümüzdeki dönemde yürüteceğiz. Kurumlarımız arasında güzel bir diyalog ve iş birliği var. Bunun güzel bir örneğini de bugün İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve İl Sağlık Müdürlüğümüz arasında yapılan çalışmada görüyoruz. Çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri ortak arzumuzdur’’ şeklinde konuştu.

GAYRETLİ ÇALIŞMA SERGİLEDİLER
Aksoy, “Bu yıl uygulamaya koyduğumuz, çocuklarımızın bir spor, müzik ve sanat dalı ile ilgilenmesi noktasında pilot okullar seçerek bir çalışma başlattık. Kocaeli genelinde 33 okulda 22 bin öğrencimiz bu alandaki çalışmalara dâhil edildi. Önümüzdeki yıl hedefimiz okullarda bu uygulamamızı daha da yaygınlaştırmak ve hemen hemen bütün okullarımızı bu sisteme alarak, çocuklarımızın sosyal ve kültürel yönlerini geliştirmelerine katkı sağlayacak bu çalışmalarımızı daha yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, Okul Müdürlerimiz gayret içerisinde çalışmalarını ortaya koydular’’ dedi.

ÇAYIROVALI BÜŞRA BELGESİNİ ALDI
Hüseyin Aksoy, İzmir'de OKSEF tarafından düzenlenen proje yarışmasına "Mühendislik" alanında Kocaeli Fen Lisesi öğrencisi Ahmet Akif Kaya ile Millî Eğitim Bakanlığı'nın Ortaöğretim Kurumları arasında düzenlediği “Karikatür” yarışmasında Türkiye üçüncüsü olan Çayırova 15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi öğrencisi Büşra Tuğçe Kurt’a başarı belgelerini verdi. Daha sonra Aksoy, “Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü” ve “Beslenme Dostu Okul Projesi“ kapsamında sertifika almaya hak kazanan 15 okul müdürüne ve “Kusursuz Eğitim Yuvam” projesinde sertifika kazanan 3 okula sertifikalarını vererek, onları tebrik etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Korkmaz,
Korkmaz, "Türkiye tüm oyunları bozacak güce sahip"
Gençlik bu festivalde buluşacak
Gençlik bu festivalde buluşacak