OSBÜK, Kütükçü ile yola devam dedi

OSBÜK, Kütükçü ile yola devam dedi

Organize Sanayi Bölgeleri Sanayi Üst Kuruluşu (OSBÜK)'ün bugün yapılan 17. Olağan Genel Kurulu'nda kazanan mevcut başkan Memiş Kütükçü oldu. Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Türker bölgemizi ve Kocaeli'ni OSBÜK yönetiminde temsil edecek.

05 Temmuz 2019 - 18:52 - Güncelleme: 05 Temmuz 2019 - 19:28

Bugün Ankara'da TOBB Konferans Salonu'nda gerçekleşen OSBÜK 17. Olağan Genel Kurulu büyük heyecana sahne oldu. Genel Kurula Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve çok sayıda sanayici katılım gösterdi. Bilindiği üzere Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Vahit Yıldırım ve Konya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükçü, OSBÜK başkanlığı için yarışıyordu. Yapılan oylama sonucunda mevcut başkan Kütükçü'nün öncülüğünü yaptığı sarı liste 396 oy alırken, Yıldırım'ın oluşturduğu mavi liste 169 oy aldı.

"TECRÜBELERİMİ AKTARACAĞIM"

Böylelikle Kütükçü'nün listesinde yer alan Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Türker OSBÜK'ün yeni yönetiminde Kocaeli'ni temsilen yer aldı. Konu hakkında ilk açıklamalarını Gebze Yenigün Gazetesi'ne yapan Türker, "Yıllarca OSB başkanlığı yapıyorum. Tecrübelerimi tüm organize sanayi bölgelerine aktaracağım. Tüm ekip arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bölgemiz için gerekli çalışmaları yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Oyları ile bizi bu göreve layık gören herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

OSBÜK'ün bugünkü genel kurul ardından oluşan yeni yönetimi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İşte Davutoğlu'nun Gebze'den transferi
İşte Davutoğlu'nun Gebze'den transferi
Dilovası'nda delege işlemi tamam
Dilovası'nda delege işlemi tamam