Osman Erkan iddiaları yalanladı

Osman Erkan iddiaları yalanladı

Gözaltına alındığı iddia edilen Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Erkan, işin iç yüzünü Gebze Yenigün Gazetesi’ne açıkladı. Erkan, “Görevimin başındayım, makamımda oturuyorum ve bu haberleri büyük bir şaşkınlıkla okuyorum” dedi.

31 Mayıs 2019 - 15:47

GEPOBS Başkanı Osman Erkan hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Gazeteci Uğur Saray’a konuşan Erkan, gözaltına alındığı iddialarını yalanladı. Bu haberin kasıtlı yapıldığını özellikle vurgulayan Erkan şunları kaydetti; “Gözaltına alındığım falan yok. Olmayan bir şeyi de nasıl yalanlayacağız bilmiyorum ama böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. OSB’lerin kanunu ile müfredatı zaten böyle bir usule ve yönteme cevap vermez. Burası bir yönetim merkezi ben buranın başkanıyım ve yönetim kurulu üyelerimiz var. Her yıl mali genel kurul yaparız. Bakanlıktan müfettişler gelir, gerekli rutin kontrolleri yapar. OSB’lerdeki denetim temayülü bu şekildedir. Fakat tabii ki bir katılımcının şikayette bulunması durumunda bakanlık tekrardan müfettiş yollar ve konunun araştırılmasını ister. Bu her OSB için geçerli bir uygulamadır. Adana’daki bir OSB için de Antalya’daki OSB için de GEPOBS için de geçerlidir. Her OSB yönetiminin ve özellikle bizim gibi büyük ve aktif bir OSB’nin katılımcılarıyla muhakkak problemleri vardır ve bu çok normaldir. Katılımcı yönetimde tabii ki şikayetçi olur. Yukarıda belirttiğim gibi müfettişler gelir ve kararını verir. Bunlar OSB camiasında yaşanan rutin konulardır.

BAYRAMDAN SONRA ŞİKAYETÇİ OLACAĞIZ
Fakat, empati kurdurarak anlatmak istiyorum. Şu an görevimin başında makamımda oturuyorum ve gözaltına alındığıma dair haberleri büyük bir şaşkınlıkla okuyorum, böyle bir şey söz konusu bile değil. Şu an bu haberi Kocaeli’ne yayan arkadaş dün bizi ziyaret etti. Bir şeyler geveledi, birilerinden bahsetti, yargıya bizimle ilgili baskı yapıldığına dair bir gazetecinin görevini aşan cümleler kurdu. Ben de nazikçe kendisini yolcu ettim. Bizim böyle şeylerle işimizin olmadığını belirttim. Ama şimdi bakıyoruz ki gözaltına alındı diye haberi bu arkadaş yaymış. Bayramdan sonra şikayette bulunacağız. Onu buraya kim gönderdiyse ve gazetecinin kendi ağzıyla söylüyorum yargıya kim baskı yapıyorsa bunların afişe olmasını isteyeceğiz. 4 dönemdir burada başkanlık yapıyorum. Ömrümü bu OSB’ye adadım, katılımcılarımızın huzurunun kaçırılmasına müsaade etmedim, etmeyeceğim” diye söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kadıoğlu, Darıcalıları KETEM'e davet etti
Kadıoğlu, Darıcalıları KETEM'e davet etti
Aras’a genel merkezden misafir var
Aras’a genel merkezden misafir var