PUBG oyununa süre limiti

PUBG oyununa süre limiti

Dünyanın birçok yerinde PUBG oyununa süre limiti getirilmeye çalışılıyor. Yetkililer bu bağımlılığın farkına vardı ve son derece sert önlemler geliştiriliyor.

26 Mart 2019 - 13:22

Hindistan’daki birkaç eyalette gençler, gün içerisinde saatlerce oyun içerisinde kaldıkları gerekçesiyle yetkililerin yakın takibindeydi. Son olarak Eyalet görevlileri, PUBG oyununa kesin olarak yasak getirdi. Yasağa uymayan gençlerden bazıları da tutuklandı ancak sonrasında serbest bırakıldı.

Dünya genelindeki gelişmeler negatif yönde devam ederken oyunun geliştiricisi Tencent, zor bir karar verdi. Artık PUBG oynarken 6 saat limitiyle karşılaşabilirsiniz. PUBG Mobile kullanan kişiler; oyunun başlangıcından tam 6 saat sonra bildirim alacalar.

Oyun sizleri sistem üzerinden uyaracak ve 6 saatten fazla oynamanın zararlı olabileceğinden bahsedecek. Bazı kullanıcılar bu sisteme çoktan geçti. Bazıları konuyla ilgili şikayetlerini de dile getirildi. Kullanıcılar şikayetlerinde; oyunun henüz 2. saatinden itibaren uyarı geldiğinden bahsetti. Bu uygulama öncelikli olarak Hindistan gibi ülkelerde başlayacak ve sonradan tüm Dünya genelinde yaygınlaşacak.

Özellikle de lise çağındaki çocukların bu konuda son derece dikkatli olması gerekiyor. Yapılan istatistiklerde, günlük PUBG oynama süresinin ortalama olarak 6 saati geçmeye başladığı ifade ediliyor.

Kaynak: cnnturk.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükgöz, Hodri Meydan'ı kabul etti
Büyükgöz, Hodri Meydan'ı kabul etti
Tayfun şampiyonluk ATEŞ’ini yakacak
Tayfun şampiyonluk ATEŞ’ini yakacak