SEDAŞ başarılı olan 10 aileyi seçti

SEDAŞ başarılı olan 10 aileyi seçti

SEDAŞ “11-18 Ocak Enerji Tasarrufu Haftasında” elektrikte tasarruf sağlayan aileleri belirledi.

12 Ocak 2018 - 10:27

SEDAŞ 7 ay önce duyurusunu yaparak başlattığı ve web sayfası üzerinde  Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce illerinden yapılan başvuruları kabul ettiği  yarışmayı başarı ile sonuçlandırdı.

MUTLU EDEN HABER
SEDAŞ Faturalandırma Müdürlüğü ve Veri Yönetimi Müdürlüğünce yarışmaya katılım için yapılan başvurular titizlikle ele alındı ve  değerlendirildi. SEDAŞ tarafından yarışma sonuçları www.sedas.com  web sayfasında “duyurular” sekmesi altında da duyuruldu.

Yarışmacılarla iletişime geçildi. Tebrik mesajları ve ödül kazandıkları bilgisi ailelerin adreslerine e-posta ile gönderildi. Telefonla müjde verilen aileler, SEDAŞ’a teşekkür ettiler. Elektrik kullanıcıları,  ilk defa yapılan ve okula giden çocukları için katıldıkları böyle bir yarışmada elektriğin verimli kullanılmasına, tüketicilerin  bilinçlendirilmesine çalışılmasının ve bu konuya dikkat çekilmesinin çok güzel bir uygulama olduğunu belirttiler.  

SEDAŞ TEBRİK ETTİ
SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, bu yarışma ile amaçlarının SEDAŞ'ın “Elektrik Enerjisinin  Verimli Kullanılmasına” dikkat çekerek sosyal bir sorumluluk olarak, ”Elektrik tüketicilerinin bilgilendirilmesi, bilinçli kuşakların yetişmesine katkı sağlanması yanında,  ülkemiz kaynaklarının verimli kullanılması için duyarlılık yaratılması, elektrik enerjisi üretimi için kullanılan kaynakların boşa harcanmaması olduğunu” belirtti. Güven açıklamasında, “tasarruf konusunda bir dağıtım şirketi olarak toplumda  farkındalık oluşturulmasına  ve insanların konforundan vazgeçmeden aynı miktarda elektrik enerjisi ile daha çok iş ve aydınlatma sağlayabileceklerine de dikkat çekmek istediklerini ve bunu da ödüllendirerek,  tüketicilerde bilinçlenme sağlanmasını, tüketim sırasında verimliliği getirecek uygulamaların alışkanlığa dönüşmesini, tasarrufta rol model olacak olumlu davranışların toplumumuzda yaygınlaşmasını hedeflediklerini, yarışmaya gösterilen ilgiye teşekkür ve başarılı olan kullanıcıları ayrı ayrı tebrik ettiğini” belirtti.   

YARIŞMA SONUÇ BELGESİ

DERECE

ABONE ADI

ÖDÜL

İL

İL İLÇE

1.Olan Yarışmacı

Erol Hendek

3000 kWh

Kocaeli

KANDIRA

2.Olan Yarışmacı

Turan Daşdan

2000 kWh

Gebze

DARICA

3.Olan Yarışmacı

Ömer Oral

1000 kWh

Sakarya

ADAPAZARI

4.Olan Yarışmacı

Hasan Yiğit

500 kWh

Düzce

DÜZCE MERKEZ

5.Olan Yarışmacı

Adem Yavuz  Gültekin

500 kWh

Kocaeli

DERİNCE

6.Olan Yarışmacı

Mehmet Erhan Çavaş

200 kWh

Düzce

AKÇAKOCA

7.Olan Yarışmacı

Asım Yağcı

200 kWh

Kocaeli

KARAMÜRSEL

8.Olan Yarşmacı

Hüsnü Zafer Gürleroğlu

200 kWh

Bolu

BOLU MERKEZ

9.Olan Yarışmacı

Neşet Albar

200 kWh

Gebze

GEBZE MERKEZ

10.Olan Yarışmacı

Türkan Alioğlu

200 kWh

Gebze

GEBZE MERKEZ

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Merkez Bankası'ndan açıklama!
Merkez Bankası'ndan açıklama!
AB, ABD'yle müzakereye hazırlanıyor
AB, ABD'yle müzakereye hazırlanıyor