"Soydaşlarımızın 25 kuruş kadar değeri yok mu?"

"Soydaşlarımızın 25 kuruş kadar değeri yok mu?"

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanlığı, vatandaşlara üzerilerinde Doğu Türkistan'daki zulümleri anlatan notlar bulunan ''Doğu Türkistan'da Zulüm Var'' yazılı karton poşet dağıttı.

11 Ocak 2019 - 09:40

Ülkü Ocakları Kocaelili hemşerilerinin Doğu Türkistan'da yaşananlara karşı bilinçlendirmek amacıyla bir organizasyon düzenledi. Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanı Gökhan Özkara, etkinlikte yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi; "Öncelikle belirtmek isterim ki amacımızın poşetlerden ücret alımından dolayı vatandaşımızın tepkisini ‘’ti’’ ye almak gibi bir art niyeti kesinlikle yoktur ve haddimizde değildir.İnsanlara Doğu Türkistan’daki sıkıntıları en iyi bu şekilde duyurabilceğimizi düşündük. Bizim amacımız Doğu Türkistan’da hem din kardeşimiz, hem de soy kardeşimiz olan Uygur Türklerine yapılan zulmü tüm vatandaşlarımıza duyurmak istemektir.

"İŞKENCELERE DAYANAMIYORLAR"
Bugün çeşitli Türk ve İslam topraklarında zulüm kol gezmektedir.Filistin hala bağımsızlık mücadelesinde, Karabağ hala işgal altında, Kerkük ve Musul hala çeşitli terör örgütleri ile can mücadelesi vermekte, Yemen’de insanlar açlıktan ölmekte ve Doğu Türkistan, Katil Çin devletinin yaptığı zulümlere karşı varlık mücadelesi vermektedir. Doğu Türkistan’daki soydaşlarımız ibadetlerini yerine getirememekte,soydaşlarımız nazivari kamplarda işkence görmekte,akıl sağlığını yitirmekte ve işkencelere dayanamayarak can vermektedir.

İŞKENCELERLE MÜCADELE EDİYORLAR
Uygur Türk’ü kadınlarımız kürtaja zorlanmakta, baskılarla Çinli erkeklerle evlendirilmekte ve hayatları zindan edilmektedir. Çocuklarımız annesi,babası kamplarda zulüm görürken sokaklarda donarak can vermektedir. Çocuklara Türk ve Müslüman ismi verilememekte, evlerde bırakın Kur’an-ı Kerim okumayı, bulundurmak bile yasaktır. Evlerinde Kur’an- ı Kerim bulunursa soydaşlarımız cezaevlerine atılmakta akıl almaz işkencelerle mücadele etmektedir.

"BİZLERİN CANINI YAKMAKTADIR"
Bunlara can dayanır mı? İşin en acı tarafı hem Türk devletleri,hem İslam devletleri bu zulme sessiz kalmaktadır.Soydaşlarımızın canını yakan da en çok budur. Türk dünyası, Türk arıyorsa Doğu Türkistan Türktür. İslam alemi Müslüman arıyorsa, Doğu Türkistan Müslümandır. Bütün bu zulümlere, işkencelere ve feryatlara rağmen ülkemizde Doğu Türkistan'da yapılan bu insanlık dışı eylemler poşet kadar gündemi meşgul etmemiştir.Anlaşılmıştır ki Müslüman Uygur Türkü soydaşlarımızın 25 kuruşluk değeri yoktur ve bu bizlerin canını yakmaktadır.

"ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ"
Bu sebeple böyle bir çalışma yapmak istedik,hazırladığımız her poşetin üzerinde çeşitli mesajlar bulunmaktadır. Asıl amacımız ise Doğu Türkistan’da bir Zulüm olduğunu herkese duyurmaya çalışmaktır. Hazırladığımız bu karton poşetler isteyenlere dağıtılacaktır; Doğu Türkistan’daki zulümleri duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Felaketin acı bilançosu; 1 ölü
Felaketin acı bilançosu; 1 ölü
Darıca'da çatıdaki sac arabanın üstüne uçtu
Darıca'da çatıdaki sac arabanın üstüne uçtu