"SP, milli görüş çizgisinin dışına çıktı"

"SP, milli görüş çizgisinin dışına çıktı"

Erbakan Vakfı Gebze Şube Başkanı Engin Kılıç, Saadet Partisi'nin içinde bulunduğu ittifak ile ilgili görüşlerini açıkladı.

03 Mayıs 2018 - 18:12

Vakıf Başkanı Engin Kılıç, il ve ilçe yöneticileri ile birlikte gazetemize açıklamalarda bulundu. SP'nin CHP, İyi Parti ve DP ile olan ittifakını milli görüşü temsil etme çizgisinden çıkması olarak değerlendiren Kılıç, Erbakan Vakfı'nın milli görüşü tam anlamıyla temsil edecek bir parti kuracağını açıkladı. Kılıç, kurulacak olan partinin başkanının Fatih Erbakan olacağını söylerken, önümüzdeki yerel seçimlerde bu partinin seçimlere katılacağı bilgisini verdi. SP yerel yöneticileri ile bir problemlerinin olmadığının altını çizen ve parti yönetiminin başındaki siyasetçileri eleştiren Kılıç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"SP, DİĞER PARTİLERLE AYNI HİZAYA GELDİ"
Saadet Partisi, mevcut haliyle tutum ve davranışlarından, Erbakan Hoca'ya olan sadakatinden dolayı milli görüşü temsil etmiyor, diğer siyasi partilerle arasında bir fark kalmadı. Saadet Partisi'nin yereldeki yöneticileri bizim kardeşlerimiz, onlarla bir sıkıntımız yok ama tepedeki beş on kişilik bir yönetim ekibinin tutum ve davranışları Saadet Partisi'ni milli görüş çizgisinin dışına itti. Bizim milli görüş dediğimiz iman. Erbakan Hocamız'ın "Biz bir, diğerleri bir" diye bir söylemi vardı ama SP'nin tepedeki yönetimi, bu söylemi öteledi, partiyi diğerleri ile aynı hizaya getirdi. Genel Başkanımız Fatih Erbakan, Abdullah Gül'ü de eleştirdi. 'Bu partiyi bölüp gidenler onlar değil miydi. SP Erbakan Hoca'nın yolundan gittiğini iddia ediyor ama hocaya bu kadar zulmeden Abdullah Gül'ün kapısında aday yapmak için üç ay yattılar' dedi. 

"SP, TEMEL PRENSİPLERDEN TAVİZ VERDİ"
İttifak edilebilir ama ittifak partilerin kendi dusturu doğrultusunda yapılmalı. Meral Hanım 'Bana göre bir doğru var, ben aday olacağım bundan vazgeçmiyorum' dedi. Temel Bey de milli görüş çizgisi doğrultusunda bir cumhurbaşkanı adayı çıkarabilirdi. SP, temel presiplerinden taviz verdi, bir başkasının çizgisinde ittifak yaptıysa 'Milli görüşü temsil ediyoruz' diyemez. Milli görüşten ayrılan siyasetçilerin temel derdi, Erbakan Hoca'nın siyonizmle olan mücadelesi. Erbakan Hoca ile başlayan 45 yıllık bir siyonizmle mücadelemiz var ve buna gücü yeten dayanabiliyor. Buna herkesin gücü yetmez, makamlar, mevkiler,koltuklar, ihaleler, bunlar toplum için önemli şeyler. Fatih Bey'e milletvekili ol dediler ama olmadı. Düzenin bozuk olduğu bir yerde milletvekili olmanın bir anlamı yok.

Haber / Foto: Tülay Okumuş

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rusya'da uçak kaçırma girişimi
Rusya'da uçak kaçırma girişimi
Akşener'den
Akşener'den "ittifak" açıklaması