Toltar’dan teşkilata hizmet sunumu

Toltar’dan teşkilata hizmet sunumu

AK Parti Dilovası İlçe Teşkilatının önceki günkü yönetim kurulu toplantısına katılan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, 4,5 yılda yaptığı çalışmaları sunum şeklinde teşkilata anlattı.

11 Ekim 2018 - 16:20

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, önceki gün AK Parti Dilovası İlçe Teşkilatının haftalık olağan toplantısına katıldı. Toplantıda İlçe Başkanı Osman Akbulut ve yönetimine 4,5 yılda yapılan hizmetler ve yapılmakta olan hizmetler hakkında bilgiler verdi. Toplantıya İlçe Başkanı Osman Akbulut ve yönetimi ile AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu üyesi Ersin Küçükateş’de katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, “2014 yılında yola çıkarken, halkımıza seçim beyannamemizde yapacağımız hizmetleri taahhüt etmiştik. Bu taahhütler teşkilat olarak hem bizlerin hem belediye başkanımızın hem de büyükşehir belediye başkanımızın ortak çalışması sonucu halkımıza verdiğimiz sözlerdi. Geçen 4,5 yıllık süre içerisinde halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çalıştık. Halkımıza verdiğimiz taahhütlerin ne aşamada olduğunu masaya yatırıyoruz. Yaptıklarımız, yapacaklarımız ve eksik olan projeleri hep birlikte değerlendireceğiz. Başkanımız Ali Toltar’da 4,5 yılda yaptığı çalışmaları bize aktaracak. Bizde belediyemizin yaptığı ve yapacağı çalışmalar ile birlikte Büyükşehir ve Hükümetimizin yaptığı çalışmaları vatandaşa aktaracağız” dedi.

“DAHA GÜZEL BİR DİLOVASI İÇİN”
Akbulut’un ardından teşkilat üyelerine sunum yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “Bende teşkilatın birçok alanında görev yapmış bir kardeşiniz olarak partimizin verdiği karar ve halkımızın desteği ile 4,5 yıldır belediye başkanlığını yürütmeye çalışıyorum. Bu güne kadar eksiklerimiz hatalarımız olabilir. Ancak tek gayemiz halkımıza verdiğimiz taahhütleri yerine getirmek ve Daha güzel bir Dilovası’nı inşa etmektir. Şükür elimizden geldiğince de ekibimizle birlikte güzel hizmetler yapmaya çalıştık.

“EKONOMİK SIKINTILAR YAŞADIK”
Görev yaptığım süre içerisinde 5 ayrı seçim, iki ilçe kongresi ve iki genel merkez kongresi ile birlikte ülkemizi karanlığa gömmek isteyen hainlerin gerçekleştirmek istediği 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık. Tabi bunları hizmetlerin devamı açısından bahane olarak görmüyoruz. Ancak sıkıntılı bir süreçte görev yaptığımızı ve şuanda da dış güçlerin ülkemiz üzerinde ki ekonomik baskıları altında hizmetlerimize devam etmeye ve halkımıza verdiğimiz taahhütleri yerine getirmeye devam ediyoruz. Ayrıca bu süreç içerisinde hükümetimizin sanayicinin önünü açmak ve üretimin artırılması adına aldığı karar doğrultusunda belediyelere ödenen vergilerin önemli bir kısmının kesilmesi de özellikle sanayiden önemli bir gelir eden belediyemizi ekonomik anlamda biraz sıkıntının yaşanmasına neden olmuştur.

FİKRİ IŞIK’A EĞİTİM TEŞEKKÜRÜ
Eğitim konusunda ilçemiz AK Parti döneminde büyük yol kat etti. 11 Yeni okula kavuşan ilçemizde öğrencilerimiz daha modern ve ferah sınıflarda eğitim yaparken, okullarımızda kadrolu öğretmen eksiğimizde yok denecek kadar az seviyededir. Eğitim konusunda ilçemize büyük katkıları olan hükümetimize ve özellikle büyük emek harcayan geçmiş dönem Başbakan Yardımcımız Fikri Işık’a, geçmiş dönem Belediye Başkanımız ve şimdiki milletvekilimiz Cemil Yaman’a, Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz, bölge milletvekilimiz ve teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum.

“DOĞU KAVŞAĞI SORUNU ORTADAN KALKIYOR”
Yaklaşık 30 yıldır yapımı duran Doğu Kavşağımız sanayicilerimiz ve Dilovası Belediyesi’nin ortaklaşa girişimleri ile bitirilmesinin ardından yaşanan Dilovası’na giriş ve çıkış noktasının uzatılması sorunu halkımızın isteği doğrultusunda geçtiğimiz yıl yeniden düzenlenerek ilçemize hem giriş hemde çıkış noktasında kolaylık sağlanması adına yeniden düzenlenip inşaat çalışmalarına başlandı. İnşallah 29 Ekim de bitecek ve Doğu kavşağımızda yaşanan giriş ve çıkış sorunumuzda çözülmüş olacaktır.

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞE ÖNEM VERİYORUZ”
Belediye olarak sosyal belediyeciliğe çok önem veriyoruz. Dilovası'nda halkımızın çoğunluğu ihtiyaç sahibi dar gelirli insanlar olduğu için göreve geldiğimizden bu yana halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak adına bu güne kadar 15 milyon lira değerinde çeşitli desteklerde bulunduk. El atmadığımız okul, cami ve derneğimiz kalmadı. Halkımızın en çok istediği semt konaklarına 9 yeni semt konağı ekledik ve eklemeye çalışıyoruz. Gebze Ticaret Odası'nın katkılarıyla ilçemize kazandırdığımız halk eğitim, sivil toplum ve muhtarlık binamız bitmek üzere. Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve yönetimine teşekkür ediyorum. Diliskelesi’nde Balıkçılar Barınağımızı yaptık.

“DURMAK YOK HİZMETE DEVAM”
Başkan Toltar teşkilata yaptığı hizmet sunumunun ardından yaptığı açıklama da ise “Dilovası’nın AK Parti’yle yoluna devam etmesi için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız. Dilovası’nın daha büyük hizmetler alabilmesi için bir dönem daha AK Parti ile yola devam etmelidir. Bizler kenetleneceğiz. Birlik beraberlik içerisinde seçime gireceğiz. Dilovası kazansın istiyoruz. Ben aday olurum ya da olmam ama AK Parti adayı kim olursa olsun. Burada bir zafere daha imza atmalıyız. Onun için “Durmak yok hizmete devam” diyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MHP Çayırova, iftarda bir araya geldi
MHP Çayırova, iftarda bir araya geldi
Gebze, Damla'ya kaybetti: 2-1
Gebze, Damla'ya kaybetti: 2-1