Reklam
Toplu ulaşım araçları 15 Temmuz’da ücretsiz

Toplu ulaşım araçları 15 Temmuz’da ücretsiz

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Demokrasi ve Milli Birlik Günü olan 15 Temmuz Pazartesi günü otobüs, raylı sistemler ve deniz ulaşımında vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek.

14 Temmuz 2019 - 11:50

Vatandaşlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüs, raylı sistemler ve deniz ulaşımından Demokrasi ve Milli Birlik Günü olan 15 Temmuz Pazartesi günü ücretsiz olarak yararlanacak. Bu kapsamda pazartesi günü 06.00’da başlayan Akçaray tramvay seferleri, 16 Temmuz Salı günü gece saat 01.00’e kadar devam edecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler de 15 Temmuz Pazartesi günü tüm gün boyunca vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti sağlayacak. Ayrıca Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığı’nca da hazırlanan 5 otobüs, Milli İrade Meydanı(Eski Perşembe Pazarı)’nda düzenlenen programın sonunda vatandaşları ücretsiz olarak Derince, Kartepe, Körfez, Gölcük ve İzmit ilçelerine taşıyacak. Deniz ulaşımı da mevcut sefer saatlerinde devam edecek ve ücretsiz olacak. Ayrıca parkomatlı otoparklarda ücretsiz olacak.

BAZI HATLARDA MEVCUT TARİFEYE DEVAM
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Ulaşımpark, 15 Temmuz Pazartesi günü tramvay ve otobüslerin vatandaşlara ücretsiz hizmet vereceğini duyurdu. UlaşımPark A.Ş. tarafından yapılan açıklamada İzmit – Kartal güzergâhında hizmet veren Hat 200, Sabiha Gökçen Hattı olan 250 ile 250G ve mavi bayraklı sahillere giden 800CK mevcut tarifeyle çalışmaya devam edecek. 15 Temmuz Pazartesi günü ücretsiz hizmet verecek olan hatların "resmi tatil günleri’’ sefer saatlerine göre çalışacağı belirtildi. Resmi tatil günleri sefer saatlerine dâhil olmayan hatlar ise 200 – 250C – 305 – D1 ve 800CK hatları olarak belirtildi.

5 BÖLGEYE OTOBÜS
15 Temmuz 2019 Pazartesi Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Kocaeli büyükşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği “Vatan Nöbeti Devam Ediyor Meydanda Buluşalım” adlı programın 16 Temmuz Salı günü saat 01.00 da sona erecek olması nedeniyle, Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığı’nca vatandaşlar için ücretsiz taşıma yapılacak. Kocaeli’nin 5 bölgesine vatandaşların taşınması için ücretsiz otobüsler tahsis eden Büyükşehir Belediyesi, program bitiminde vatandaşların ilgili otobüsleri kullanabileceğini belirtti. Çalışacak otobüslere ek olarak yoğunluk durumuna göre 5 otobüs de hazırda bekletilecek. Program boyunca ve sonrasında otobüs seferlerinde her hangi bir sorun yaşanmaması için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Yönetimi Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler görev başında olacak.

PARKOMATLI OTOPARKLAR DA ÜCRETSİZ
Büyükşehir Belediyesi Deniz Ulaşım Müdürlüğü’ne bağlı deniz taşıtları da 15 Temmuz Pazartesi günü mevcut seferlerine devam edecek ve ücretsiz olacak. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Belde A.Ş.’ye bağlı parkomatlı otoparklar da ücretsiz olarak vatandaşlara hizmet sunacak. 15 Temmuz Pazartesi günü boyunca devam edecek uygulama ile vatandaşlar, araçlarını park etme sıkıntısı çekmeyecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Uykusuzluk kilo aldırır mı?
Uykusuzluk kilo aldırır mı?
Obezite tedavisinde robotik cerrahi kullanımı
Obezite tedavisinde robotik cerrahi kullanımı