Transfer yasağı kal-ka-cak!

Transfer yasağı kal-ka-cak!

Darıca Gençlerbirliği A.Ş. Başkanı Arif Gülen, transfer yasağını kaldırmak için adeta seferberlik ilan etti. Tüm yoğunluğu ve önceliği bu konuya veren Başkan Gülen, transfer yasağını hep birlikte kaldıracaklarını ve bunun için de yardım kampanyasının startını verdiklerini açıkladı.

17 Mayıs 2019 - 15:41 - Güncelleme: 17 Mayıs 2019 - 16:06

10 yıl sonra milyonlar harcayarak çıktığı 2. Lig’de tutunamayan ve önümüzdeki sezon 3. Lig’den profesyonel lig mücadelesine devam edecek olan Darıca Gençlerbirliği A.Ş.’nin Başkanı Arif Gülen, dün Gebze Globe Gastro Cafe’de Spor Basını ile bir araya geldi. Merak edilenleri slayt gösterisi ve resmi evraklarla kamuoyu ile paylaşan Gülen, transfer yasağını kaldırmak için Darıca halkına seslendi. 3 Milyon 107 Bin TL’lik faturayla karşı karşıya kaldıklarını belirten Gülen, transfer yasağını hep birlikte kaldıracaklarını ve bunun için de yardım kampanyasının startını verdiklerini açıkladı.

SÖZLERİ YERİNE GETİRECEĞİZ
Geçtiğimiz sezonun devre arasında gelen transfer yasağını hatırlatan Başkan Gülen, “Transfer tahtası o zaman açılsa dahi bu takım yine küme düşerdi. Çünkü takımdaki hiçbir oyuncuya karşı verilen sözler tutulmamıştı. Kulüp geçen sezon kendi kaderine terk edilerek sahipsiz bırakılmış. Bu yüzden yeni dönemde de transfer tahtasını açmak yetmez. Vaad edilen sözleri yerine getirmemiz gerekecek” dedi.

KULÜP GEREKSİZ YERE BORÇLANDIRILMIŞ
Kulübün gereksiz yere borçlandırıldığını belirterek, takıma malzemelerin temin edildiği Netbaa Spor Mağazası ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Gülen, “Netba’ya 456 Bin TL’lik borç vardı. Bunun 220 Bin TL’sini ödedik. Ama bizi en çok üzen ise bu rakamın sadece 130 Bin TL’si takıma harcanmış. Geri kalan kısmının nereye gittiği belli değil. Kim bu kulübün hakkını kursağından geçirmişse ona Darıca’nın hakkını helal etmiyoruz” dedi.

350-400 BİN TL’LER ARTIK YOK
Astronomik rakamlarla transfer dönemini noktaladıklarını belirten Gülen “Ülkemizin ekonomik durumunu da baz alarak öyle 350-400 Bin TL’ye 3. Lig’de futbolcu oynatma devri bitti. En azından biz Darıca GB olarak bu defteri kapattık. Varsa yoksa tüm enerjimizi tesisleşmeye ve alt yapıya vereceğiz. Aslanlar gibi bu formayı giyip terletecek bölgemizin öz evlatları var. Biz buranın futbolcu fabrikası olmasını istiyoruz. Hedefimiz Türk futboluna hizmet etmek” dedi.

12 MİLYON 749 BİN TL BORÇ VAR
En çok merak edilen transfer yasağı konusuna değinen Başkan Gülen, kulübün toplam borcunun 12 Milyon 794 Bin TL, transfer tahtasının açılması için 3 Milyon 107 Bin TL’ye ihtiyaç duyduklarını söyledi. Bu yasağı kendilerinin kaldırma şansları olmadığını belirten Gülen, Darıca halkına ve işadamlarına çağrıda bulunarak, transfer yasağını el birliğiyle kaldırmak için kamuoyuna seslendi. Gülen, “Bu yasağı kaldırmamız için bir havuz oluşturacağız. Kim elini taşın altına koyarsa başımızın üstünde yeri olacak”dedi.

PROJELER HAYATA GEÇİRİLİYOR
Başkan Arif Gülen kulübe gelirin yanı sıra bir görsellik kimliği de kazandıracak projeler hakkında da sunum yaptı. İlk etapta Kulüp Store (mağaza) açacaklarını bunun çalışmasını Bayramoğlu Mahallesi’nde başladıklarını daha sonra Darıca Merkez ve İstasyon Caddesi’nde de mağazalar açacaklarını söyledi. Mağazalarda takım ve taraftar formalarının yanı sıra atkılar, bayraklar ve hediyelik eşyalar satılacağını söyleyen Gülen ayrıca yaz aylarında sahil de stand açmayı da hedeflediklerinin altını çizdi. Gülen projeleri arasında; kulüp dergisi çıkartmak, kulübün renkleriyle donatılacak cafe-restaurant açmak, kapalı otopark ile sportif faaliyetler olduğunu ifade etti.

‘Şeffaflık önceliğimiz olacak’ diyen Darıca G.B. A.Ş. Başkan Arif Gülen, “Herkes Darıca G.B.’nin web sitesine girip belgeli gelir-gideri görecek. Herkes bizden hesap sorabilecek” dedi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gebze'de deprem gerçekleri anlatıldı
Gebze'de deprem gerçekleri anlatıldı
Başkan Büyükgöz Başkent’te
Başkan Büyükgöz Başkent’te