“Türk gençliğinin bayramını tebrik ediyorum”

“Türk gençliğinin bayramını tebrik ediyorum”

CHP Çayırova İlçe Başkanı Çetin Hartamacı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’na ilişkin bir mesaj yayımladı.

19 Mayıs 2019 - 13:47

Hartamacı açıklamasında, “19 Mayıs 1919 tarihi, ulusal birlik ve beraberliğin, özgürlük ve bağımsızlık tutkusunun, inançlı ve haklı savaşının Cumhuriyet yönetimiyle taçlandırıldığı zorlu bir tarihsel sürecin başlangıcıdır. Mustafa Kemal Atatürk ve vatansever arkadaşlarının, Türk milletinin kudret ve kuvvetine dayanarak, kendi kararlarını kendisinin vereceği tam bağımsız bir devlet için yola çıkışlarının 100. yıldönümünün haklı gururunu yaşamaktayız.  19 Mayıs, Atatürk'ün Samsuna çıkması ile büyük bir mücadelenin fitilinin ateşlendiği çok özel bir gündür. Bu günün gençleri, yarınların büyükleri olacaklardır. Atalarımız büyük bir özveri ile çalışarak bu vatanı bizlere miras bırakmışlardır. Gençlerimizin bunun idraki içinde olup, çok çalışarak bu mirasa sahip çıkacaklarından şüphemiz yoktur. Birlik ve beraberlik içinde, fitne ve fesat yayan şer odaklara fırsat vermeden daha fazla kenetlenerek Ülkemizin ve Milletimizin bölünmez bütünlüğünü sağlamak her yurttaşın görevidir.

GÖREVİMİZİ ASLA UNUTMAMALIYIZ
Geçmişte Atalarımızın bu vatanı bize ne gibi şartlarda yaşayarak miras bıraktığını iyi bilmeli ve Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmanın, sonsuza kadar korumanın ve gelecek nesillere aktarmanın görevimiz olduğunu asla unutmamalıyız. Böylesine büyük bir görevi üstlenen gençlerimizin bunu layıkıyla yerine getirerek Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti Devletini çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkaracaklardır. Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimiz ile gazilerimizi şükran ve saygı ile anıyor, Türk gençliğinin bayramını tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gebzeli Oğuzhan İstanbulspor’da
Gebzeli Oğuzhan İstanbulspor’da
TÜBİTAK'ta yapay zeka enstitüsü kurulacak
TÜBİTAK'ta yapay zeka enstitüsü kurulacak