"Vatandaş için teklif getirmeyecek misiniz?"

"Vatandaş için teklif getirmeyecek misiniz?"

Mecliste görüşülen Torba Yasa’nın aleyhinde söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar gündeme gelen yasaların vatandaşın sorunları olmadığını belirterek sürekli yandaş firmalar için değişiklik istendiğini söyledi.

07 Aralık 2018 - 14:24

Abonelik sözleşmelerinden kaynaklanan para alacaklarına ilişkin çıkarılacak olan yasa tasarısında asıl kayrılanların dağıtım şirketleri olduğunun altını çizen Akar, şirketlerin tahsilatları için yasa değişikliğine gidildiğini belirtti. 13 Milyar TL özelleştirmenin olduğuna dikkat çeken CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, hiçbir yatırımın yapılmadığı gibi vatandaştan 30 lira tutan elektrik bedeli için TRT fonu, dağıtım bedeli, kayıp- kaçak altında vergilerle 60 TL alındığını söyledi.

"SORUNLARI ÇÖZMÜYORSUNUZ"
Elektrik faturalarında dünyanın hiçbir yerinde kaçak bedeli olmadığını belirten Akar, kayıp bedelinin olduğunu bununda yüzde 6-7 gibi bir oran olduğunu ancak Türkiye’de kaçak bedelinin vatandaştan alındığını söyledi. Akar açıklamalarının devamında ise, “Vatandaşın asıl derdi olan KDV, ÖTV gibi konularda bir indirime gitmiyorlar. Memurun, işçinin derdi var, EYT'lerin derdi var, yahu toplumun her kesimi dertli. Hiç mi üzülmüyorsunuz, hiç mi etrafınızda komşunuz yok, hiç mi görmüyorsunuz? Neyi çözeceğiz biz? Sizin arkadaşınız yok mu? sizin dostunuz yok mu? Size gelen yok mu? Buraya da bir problemi çözmek için, vatandaşın problemini çözmek için bir kanun teklifi getirmeyecek misiniz?’ diyerek yasaya CHP olarak ret vereceklerini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yaşar Çakmak'tan Okur için taziye mesajı
Yaşar Çakmak'tan Okur için taziye mesajı
Çocukları en çok ısıran köpek cinsi 'pitbull'
Çocukları en çok ısıran köpek cinsi 'pitbull'