Reklam
Yakup Törk’ün ’Tıp Bayramı’ mesajı

Yakup Törk'ün 'Tıp Bayramı' mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.Törk, mesajında şu ifadelere yer verdi;

13 Mart 2018 - 14:15 - Güncelleme: 13 Mart 2018 - 14:25

“14 Mart 1827'de ilk cerrahhanenin kurulmasıyla Türkiye modern tıp eğitimine başlamış ve Tıp Bayramı'nın ilk kutlaması 14 Mart 1919'da işgal altındaki İstanbul'da yapılmıştır. Tıbbiye 3.sınıf öğrencisi Hikmet Boran önderliğindeki tıp okulu öğrencileri, işgali protesto için toplanmış ve dönemin ünlü doktorları da destek vermiştir. Böylece ilk Tıp Bayramı kutlaması, tıp sektöründe hizmet edenlerin yurt savunma hareketi olarak başlamıştır.

"ÜNİVERSİTE HASTANELERİ BORÇLAR
YÜZÜNDEN HİZMET SUNAMIYOR"

Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren milletimizin var olma, kalkınma ve gelişme mücadelesine öncülük eden hekimlerimiz günümüzde ise özlük haklarını alamıyor, sağlık alanında şiddet hızla artıyor, üniversite hastaneleri borçlar yüzünden hizmet sunamıyor, sağlık çalışanları mesleklerini icra edemediği için vatandaşımız kaliteli sağlık hizmeti alamıyor. Ancak hükümet bu sorunları çözmek yerine Türk Tabipleri Birliği’nin adından “Türk” ifadesini kaldırmak gibi popülist ve ayrıştırıcı bir yol izlemektedir.

"KALİTELİ, ÜCRETSİZ VE EŞİT SAĞLIK
HİZMETİ İÇİN MÜCEDELE EDECEĞİZ"

Çalışma şartlarının iyileştirildiği bir Türkiye umuduyla, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen; bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren başta hekimlerimiz olmak üzere tüm tıp emekçilerimizin insan yaşamına saygıyı ifade eden 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Cumhuriyet Halk Partisi olarak ülkemizdeki tüm vatandaşlarımıza daha kaliteli, ücretsiz ve eşit sağlık hizmeti sunulması yönünde mücadelemiz her zaman devam edecektir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GTO’dan “Hile Denetimi” semineri
GTO’dan “Hile Denetimi” semineri
Çakır’dan esnaf turu
Çakır’dan esnaf turu