Duyduk ki biri Abdülhamit Han’a dil uzatmış
M. Sami ÖCÜT

M. Sami ÖCÜT

Duyduk ki biri Abdülhamit Han’a dil uzatmış

07 Ekim 2016 - 15:07

Duyduk ki batı devşirmesi bir mahlûk Devleti Aliye’yi Osmaniye’nin 34. Hükümdarı ve 113. İslam halifesi cennet mekân II. Abdülhamit Han’a doğumunun 174. Yılında onursuz demiş, zavallı demiş, korkak demiş. Dedesinden kalma kinini, ağzından cami avlusuna boşaltmış. Mekânımıza destursuz girmiş, yüzlerce kez yaptığı gibi kutsalımıza salyalarını bulaştırmış. Şu millete Pavlov’un beslediği köpekler kadar faydası olmayan bir zat-ı rezil, almış kalemi eline, yüreğimize yüreğimize batırmış. 

Lağım kokusu yayılan yüreğinden çıkan sözleri kulağı duymadan konuştukça konuşmuş?

Senin o pörsümüş yüreğine vicdan, bayatlamış idrakine merhamet, köhnemiş zihniyetine kayyum atamak gerekir ancak kayyumun da bir şerefi var.

Dedesinin içtiği idrarın öcüne almak için Ulu Hakan’a dil uzatabilme cüretini kendinde bulmuş. Kadehinde Müslüman kanı tokuşturma hayaliyle yaşayan haysiyet gaspçısı seni.

Sen değil miydin ben olsam Türkiye’ye Ramazan ayında, iftar saati Türk güvenlik güçlerinin mayışmış, aç, susuz ve yorgun düştüğü zamanda saldırırım diyen. Ve İsrail’e adeta akıl hocalığı yaparak, Filistin’inin iftara yakın zamanlarda bombalandığında aklımıza gelen ilk mel’un olma birinciliğini hiç elden bırakmayan köşe köstebeği.

Vicdanı düğüm düğüm düğümlenmiş zorba, sen ömrünü millet için ümmet için çalışmakla harcayan devlet büyüğümüze küfredeceksin bizde sessiz kalacağız öylemi. Müslüman Türkün düşmanı Ermenilerin taktığı lakabı ima edercesine Kızıl Sultan demeye getireceksin bizde izleyeceğiz öylemi. Büyükşehir çöplüğüne dönmüş karakterine bu millet tükürse tükürüğe yazık olur.

Kokmasın diye naftalinlediğiniz sefil zihniyetinizin nasılda yerle yeksan olduğunu gördüğünüz için her defasında zincirinizi koparıyorsunuz değil mi?

Şeytan sizi her dürttüğünde EMREDERSİNİZ KOMUTANIIIIM… Diye ayağa fırlamanız ondandır.  

Hödük idrakiniz sinek avlamaya devam ediyor. Sahte kahramanlarla doldurduğunuz yalancı tarih tezlerinizin hepsi yıkıldı artık.

Yeni TÜRKİYE’yi kurduk. Bazı sıkıntılar oldu elbet ama üstesinden geleceğiz Allah’ın izniyle.

Tüyleri ıslanmış süs köpeği gibi büzüleceksiniz hepiniz. Hakkın ve hakkaniyetin önünde.

Ve sizinle asıl hesaplaşmamız Mahkemeyi Kübra’da olacak.

O Kâbe’ye dönüp salladığınız parmaklarınız kırıldı artık.

O parmağı kıran başkomutan ne güzel komutandır, ona gönül veren millet ne güzel millettir. (Siz anladınız.)

27 Nisan e-muhtırası da Abdülhamit’in tahtan indirildiği tarihte verilmişti değil mi? Özel olarak seçmiştiler o tarihi. Tıpkı 15 Temmuz kahpelik girişiminin I. Haçlı ordusunun Kudüs’ü işgal tarihi olduğu gibi. Abdülhamit’in Filistin için olan mücadelesini de adınız gibi biliyorsunuz. Filistin topraklarını ARAZİ-İ ŞAHANE ilan ederek bizzat kendine bağladığını ve satılmasını yasakladığını, Kudüs-Yafa demiryolunu yaptırdığını çok çok iyi biliyorsunuz. Bu büyük hükümdarın itibarına attığınız bu iftiralarda bu nedenle.

Tarihçi Yılmaz Öztuna büyük sultan için “Türkün yetiştirdiği imparatorluk şuuruna malik son büyük devlet adamıdır.” Derken bu zevat utanmadan hakaretler küfürler yağdırabilmektedir.

Ulu Hakan’a tahttan indirildiğini bildirmek için saraya gelen heyetin içeresinde bir tane Türk asıllı isim yoktu. Çoğunluğu Yahudiler ve Ermenilerden oluşmaktaydı. Ve bir kişi hariç hepsi İttihat ve Terakkinin önde gelen yöneticileriydi. Bunları da tesadüf olmadığını sende çok iyi biliyorsun, bizde.

Almanya’yı ayağa kaldıran, güçlü bir imparatorluk haline gelmesinde kilit rol oynayan Almanların ilk şansölyesi olan Otto Von BİSMARK başka bir milletin mensubu olduğu ve başka bir devlete hizmet ettiği halde  “Dünya’da 100 gram akıl varsa, bunun 90 gramı Abdülhamit Han’da, 5 gramı bende, kalan 5 gramı da dünya siyasilerindedir.”  Diyebiliyorken senin bu çukurluğuna tabi ki de şaşırmıyoruz. Çünkü seni bu millet çok iyi tanıyor.

Yosun tutmuş kalbini, küflenmiş ruhunu taşıyan o bedenine verilen ismi burada bir gr çekinmeden zikrederim ama ağzımı kirletmek istemiyorum.

Beton dökülmüş insanlığınıza ne kadar laf söylesek az kalıyor, o nedenledir hırçınlığımız. Tasma geçirilmiş beyinciğinden çıkan sözlerin yer aldığı köşenden saçtığın pisliğe sinekler bile tenezzül etmez oldu şükürler olsun.

Dedik ya yeni TÜRKİYE…

Üç kıtanın son hükümdarı II. Abdülhamit Han’ın büyük hizmetlerini bir sonraki yazıda konuşacağız. Bu mesele burada kapanmadı. 33 yıl boyunca milleti için ne kadar uğraştığını Ermeni, Yahudi ve Balkan komitelerinin, mason localarının, Bulgar, Sırp ve Yunan çetelerinin, İngiliz ve Fransız ajanlarının İttihat ve Terakki Cemiyetiyle kendisini devirmek için yaptığı ittifaklara rağmen, ne büyük işlere imza attığını tek tek konuşacağız.

İt ürür kervan yürür.

Vesselam.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • huseyin gazi sener
  1 yıl önce
  Harici düşmanla nihayet,savaş bitti derken Hüsranı hayale uğradık,sulhu beklerken! Bitmedi şavaşımız,şimdi başladı ekmek harbi Ayak yalın,baş açık. kim saracak bunca derdi? İmamesi kopmuş tespih gibi dağıldı millet, Zuhur etti Garplaşmak diye muzır bir illet! Milyonlarca insanın kalbinde aynı iman, Eyvah...üç beş eyyamcı kafanın keyfine kurban! Cihan devleti nihayet bölük pörçük, Şu ihtişamlı Kral a bak...nasılda küçük? Ayaklar yalın,omuzlar çıplak,yok başta sarık, Kol gezer aramızda cehalet ve fikri hastalık! Meydan sizin; Üç beş canbaz,bir de lafazan, Tepemizde taht kurmuş kalpazan.! Lakırdı bol ; Dinle artık ey cefakar ulus, Hakiki tarih sen sus! Meydan senin,at gayri pervasız, Ateş böceği misali öt vız vız... Bu nasıl tarih hep ya*** kusuyor? Kimler söz sahibi ? kahramanlar susuyor! huseyin gazi sener
 • O.kays
  1 yıl önce
  Ustadim kalemine yüreğine sağlık...

Son Yazılar