Yıldırım, “Darıca’nın yararına çalışacağız”

Yıldırım, “Darıca’nın yararına çalışacağız”

CHP Darıca İlçe Başkanı Gürer Yıldırım bir basın toplantısı düzenleyerek, meclis toplantısını değerlendirdi. Yıldırım, “Etkili muhalefet yaparak Darıca’nın yararına çalışacağız” dedi.

14 Nisan 2019 - 15:26

CHP Darıca İlçe Başkanı Gürer Yıldırım ve CHP Darıca Belediyesi Meclis üyeleri ile önceki gün bir basın toplantısı gerçekleştirdi. İlçe binasında düzenlenen toplantıda, CHP’li Yıldırım, Nisan ayı meclisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP’nin Darıca Belediyesi meclis üyeleri organizasyonda Güler’i yalnız bırakmadı. Darıca’nın sorunlarının temel çözümlerinden biri olarak yeni bir imar planı yapılması gerektiğini savunan Yıldırım 12 meclis üyesiyle birlikte daha etkili muhalefet yaparak Darıca’nın yararına çalışacakların aktardı. CHP Darıca İlçe Başkanı Gürel Yıldırım basın toplantısında şu ifadeleri aktardı;

“YÜZDE 20 FARK VAR”
“Geçen dönem her meclis toplantısından sonra değerlendirme toplantılarımızı yaptık. Mali rapor elimize ulaştırılmadı, tutuşturuldu. Mali raporlara bakabilme şansımız olmadı. Biz doğru işler yapacaklarına inanmak istiyoruz. Darıca’nın sorunlarının temel çözümü yeniden bir imar planıdır. Mesleki tecrübemle gördüklerimi paylaşacağım. 2018 yılı mali raporlarda yüzde 20 fark var. Bu da 35 milyon daha borçlanmak demek. Seçim var diye kimseden tahsilat yapılmamış, kimseye ceza yazılmamış. Hesapladıkları faizin iki katını ödemişler. Darıca Belediyesi alacaklarının hepsini alsalar borcun üçte birini anca ödeyebiliyorlar.

“ETKİLİ MUHALEFET YAPACAĞIZ”
An itibari ile belediyenin 128 milyon borcu var.  Bu tablo devam ederse yarın bir gün işçinin maaşını da ödeyemezler. Durum çok vahim. Sayıştay raporunun çoğunluğu muhasebe teknikleri üzerine. Belediyenin 16 milyon icralık borcu var. Darıca Belediyesi zarar ediyor. Bir sürü masraf yapılıyor ama gelir elde edilemiyor. Bilançoyu gözden geçirerek incelediğinizde bilançonun güvenirliliği tartışılır hale geliyor. Muzaffer Bey’de bu durumdan memnun değildir. Muhalefet olarak bu dönem 12 meclis üyemiz var. İsteseler de istemeseler de etkili muhalefetimiz ile Darıca’nın yararına çalışacağız.”

“OLUMLU İŞLERİN DESTEKÇİSİYİZ”
Yıldırım’ın ardından CHP Darıca Belediye Meclis üyesi ve grup sözcüsü Şadi Güven bir konuşma yaptı. Güven, “Görevimi layıkıyla ile yerine getirmek için elinden gelen gayreti göstereceğim. Biz şeffaflık ve doğruluktan yana olacağız. Aynı şeffaflığı belediye başkanı ve diğer meclis üyelerinden de bekliyoruz. Geçen dönem denetim komisyonuna muhalefet üyelerinden maalesef bir üye almadılar. Bu dönem de bizim isteklerimize rağmen denetim komisyonuna yine kendi meclis üyelerini aldılar. Maalesef muhalefetten bir üye almadıkları için Darıca Belediyesi denetlenemeyecek. Biz muhalefet meclis üyeleri olarak olumlu tüm işlerin destekçisi olacağız.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kayıt harcı 1500 TL'ye çıkarıldı
Kayıt harcı 1500 TL'ye çıkarıldı
Bunalıma girdi, canına kıydı!
Bunalıma girdi, canına kıydı!