Reklam
Yıldırım, “Kazanılmış hakkın iadesi oldu”

Yıldırım, “Kazanılmış hakkın iadesi oldu”

CHP Darıca İlçe Başkanı Gürel Yıldırım, tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi hakkında değerlendirmede bulundu.

24 Haziran 2019 - 12:30

Millet İttifakı’nın CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun 23 Haziran’da tekrarlanan seçimlerden galip ayrılmasının ardından, CHP Darıca İlçe Başkanı Gürel Yıldırım değerlendirmelerde bulundu. Yıldırım, yaptığı açıklamada şunlara değindi; “31 Mart yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sudan sebeplerle iptal edildi. İstanbullular iradesine saygı duyulmadığı için karşı tarafı cezalandırdı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun barışçıl söylemleri kin ve nefret dilinin üstüne geçti. 23 Haziran İstanbul seçimleri 31 Mart’ta kazanılmış bir hakkın iadesi oldu. Bir kez daha gördük ki; Türk halkı sandıkta gösterdiği iradeye saygı gösterilmesini istiyor. Darıca örgütü olarak seçim çalışmalarına yoğun bir katkı sunmaya çalıştık. Darıca’dan 100 gönüllümüzü İstanbul İl Başkanlığımızın görevlendirmesi ile Tuzla’ya gönderdik.

SÖZ VERDİĞİ GİBİ ÇOK ÇALIŞACAK
Bizlerin de bilgisi dahilinde Nenehatun Mahalle Başkanımız ve İl Disiplin Kurulu üyemiz Kemal Taş, Nenehatun Mahallesi’nden bir ekiple birlikte Sultangazi’de çalıştı. Bizler yönerim kurulu üyelerimiz, kadın ve gençlik kollarımız, meclis üyelerimiz ve deneyimli sandık müşahitlerimizle ve Kocaeli Milletvekilimiz Tahsin Tarhan ile Kartal’da görevimizin başındaydık. Yoğun bir mesai harcayarak 4 okulda çalışmalarımızı gerçekleştirdik.  Seçimleri yaklaşık 800 bin farkla kazanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu söz verdiği gibi çok çalışacak.  Hem İstanbul’umuza hem de ülkemize mutlu yarınlar getireceğiz. Halkımızda oluşan umutsuzluğu kırdık. Umudumuzu taze tutarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaan Akar baba oldu
Kaan Akar baba oldu
Gebze'de kanser konuşuldu
Gebze'de kanser konuşuldu