Yılmaz, oda başkanlığına yeniden aday!

Yılmaz, oda başkanlığına yeniden aday!

Gebze Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Kamil Yılmaz, kahvaltılı basın toplantısı düzenleyerek yeni dönem için başkanlığa bir kez daha aday olduğunu açıkladı.

12 Ocak 2018 - 13:20 - Güncelleme: 12 Ocak 2018 - 13:48

Basın toplantısına Gebze Esnaf ve Sanatkârlar Odası mevcut başkanı Kamil Yılmaz yönetimi ile birlikte katıldı. Oda üyeleri de toplantıda hazır bulundu. Kamil Yılmaz, “Türkiye’nin en önemli ticaret merkezi olan Gebze’mizde demokrasiye olan inancımızla hazırlandığınız genel kurulumuzda, esnafımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki dönemde de kaliteli ve hızlı hizmeti en iyi şekilde ulaştırabilmek için 7. Olağan Genel Kurulumuzda ekibimizle birlikte bir kez daha görev talibiz.” diyerek 16 Ocak’ta yeni başkanın belirleneceği seçimin hayırlı olması temennisinde bulundu.

“ESNAF ODASINI KREDİ VERMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR”
Gebzeli esnafın bilgilendirmesine ihtiyaç olduğunu dile getiren Yılmaz, “Bazı yayın organlarında odamızın kredi vermediği yönünde haberler yer almış olmasından büyük üzüntü duyduk. Gebze Ticaret Odası dâhil bölgemizdeki 9 odanın kredi verme yetkisi yoktur. Esnaf Odası’nın kredi vermesi kanunen mümkün değildir. Odalar kredi vermez. Kredi konusunun muhatabı Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi’dir. Sanırız bu konuda kamuoyunda algı oluşturmak isteyen arkadaşlar büyük ölçüde nereye aday olduklarının bile farkında değiller. Hal böyle iken bundan önceki dönemde odamız kredi alma zorluğu çeken tüm üyelerimizin her zaman manevi destekçisi olmuştur. Odamızın da girişimleri ile Gebze, Dilovası ve Çayırova İlçelerimizde sadece 2017 yılında 1200 ticaret erbabına KOSGEB’den faizsiz kredi kullandırılmıştır. Kredi konusunda oluşturulmak istenen algı yanlış, hatta trajikomiktir.” dedi.

“HALKIMIZIN VE ÜYELERİMİZİN EMRİNDE OLACAĞIZ”
Başkanlık yaptığı 2 dönem boyunca 8 yılda Gebze Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak üyelere verdikleri hizmetlerden Yılmaz, “Bundan sonra da Odamız. Başkanımız, Yönetimimiz olarak başta insani yardımlar olmak üzere her alanda ihtiyaç duyulduğunda Gebze Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak bölgemiz halkının ve üyelerimizin emrinde olacağız. Bir yetimin gözyaşı, bir annenin feryadı, bir mazlumun ahı işitildiğinde bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da o haykırışın yanında ilk Gebze Esnaf Odası Yönetimi olacaktır. En büyük hayalimiz ve hedefimiz esnafımızın yüzünü güldürebilmektir. Bu hedefle, oda olarak tüm üyelerimize yeni dönemde belge alma konusu başta olmak üzere ilgili kanunların bizlere verdiği yetkilerin tümünü kullanarak avantajlar sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Merkez Bankası'ndan açıklama!
Merkez Bankası'ndan açıklama!
AB, ABD'yle müzakereye hazırlanıyor
AB, ABD'yle müzakereye hazırlanıyor