Reklam
"Yine gider, yine yazarız!" demişti. İmamoğlu...

"Yine gider, yine yazarız!" demişti. İmamoğlu Anıtkabir'de!

23 Haziran’da yenilenen seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti.

12 Temmuz 2019 - 12:17

Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran'da yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimini kazanmasının ardından Anıtkabir'e ziyarette bulundu.

Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran'da yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimini kazanmasının ardından Anıtkabir'e ziyarette bulundu.

İmamoğlu'na ziyaretinde CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ile İstanbul'un CHP'li ilçe belediye başkanları ile belediye meclis üyeleri eşlik etti.

Ekrem İmamoğlu ve beraberindekiler Aslanlı Yol'dan yürüdü. İmamoğlu, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu.

Daha sonra Misakı Milli Kulesi'ne geçen İmamoğlu, burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Ekrem İmamoğlu, deftere şunları yazdı: "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Bugün manevi huzurunuzda, 1919 yılında başlattığınız Kuvayımilliye ruhunun 100. yılında aynı ruhla 21. yüzyılda fikri hür, vicdanı hür nesiller olarak, akıl ve bilimle cennet vatanımızın en güzel şehri İstanbul'a tüm tarihi birikimi ve maneviyatını koruyarak milli unsurlarımızdan asla taviz vermeyerek hizmet edeceğime söz veriyorum. Bu satırların tekrar yazılmasını sağlayan 16 milyon vatansever İstanbullu ile belediye başkanlarımız ve meclis üyelerimizle birlikte aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, daha sonra 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün kabrini ziyaret etti.

İmamoğlu, ziyaretin ardından Anıtkabir'e gelen vatandaşlarla fotoğraf çektirdi.

Kaynak: ntv.com.tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaan Akar baba oldu
Kaan Akar baba oldu
Gebze'de kanser konuşuldu
Gebze'de kanser konuşuldu