YouTube’dan pedofili hamlesi

YouTube'dan pedofili hamlesi

YouTube, platformunda çocukların ön plana çıkarıldığı hemen hemen her videodaki yorum bölümünü kapatıyor.

02 Mart 2019 - 13:06

YouTube çocuk videolarında yorum bölümünü devre dışı bırakıyor.  Geçtiğimiz günlerde bir blogger’ın YouTube’daki bazı pedofillerin yorumlar üzerinden etkileşime geçtiklerini ve paylaşımlarda bulunduklarını ortaya çıkarmış ve Youtube'da bir reklam krizi ortaya çıkmıştı. 

Disney, Nestle, Epic Games ve Hasbro gibi firmalar YouTube'a reklam vermeyi durdurmuştu. Geçtiğimiz çarşamba günü YouTube, bir konferans çağrısıyla duruma açıklık getirmiş ve sorumluluğu üstlenerek, duruma müdahale edecekleri vaadinde bulunmuştu. Sonunda dev platformdan beklenen açıklama geldi.

YouTube'dan yapılan açıklamada, geçen hafta pedofililerin çocukların  yer aldığı videolara uygunsuz yorumlar bıraktığı haberleri üzerine, tüm bu  videolarda yorum bölümünü devre dışı bırakma kararı alındığı belirtildi. Şirketin söz konusu süreci geçen hafta başlattığı ve işleminin birkaç  ay süreceği ifade edildi. Sadece çok az sayıda kanalın, çocukların yer aldığı videolarda bu  bölümü, yorumları aktif biçimde izlemeleri koşuluyla açık tutmasına izin  verileceği bildirildi. YouTube'un Üst Yöneticisi Susan Wojcicki, Twitter hesabında, "Bize  göre hiçbir şey platformda genç insanların güvenliğini temin etmekten daha önemli  değil." paylaşımını yaptı.

Kaynak: milliyet.com.tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Derbi aşkına kazanırsın Darıca
Derbi aşkına kazanırsın Darıca
Büyükgöz, Hodri Meydan'ı kabul etti
Büyükgöz, Hodri Meydan'ı kabul etti