Emrah Erdoğan

Emrah Erdoğan


Gebzespor'u özledik

19 Kasım 2020 - 16:53 - Güncelleme: 19 Kasım 2020 - 16:56

Ne yalan söyleyeyim, ‘Gebzespor’ yazarken bile heyecanlanıyorum. Meslekte yaşadığım en güzel günler hiç kuşkusuz Gebzespor ile ilgili yaşadığımız anıların içinde saklı.
Mor-Beyazlı renkler altında kötü insan gördük, iyi insan tanıdık ve bir o kadar dost biriktirdik. Kısacası mor-beyazlı camia bize çok şey kattı. Bildiğiniz üzere hoşgörünüze sığınarak, bundan yaklaşık 1, 5 yıl önce spor sayfasını gazeteden tamamen kaldırmıştık.
Ancak bu karar Gebzespor’u hayatımızdan çıkardığımız anlamına gelmesin.
Gebzespor ile gönül birlikteliğimiz devam ediyor. Sevgili başkan Recep Avcı ile haftada bir kez telefon görüşmesi yapar, bazen de yanına giderim.
Malum süreçten dolayı Bölgesel Amatör Lig (BAL)  askıda bekliyor. TFF ligin Ocak ayı sonunda başlayacağını açıklasa da ben bunun hayata geçeceğini düşünmüyorum. Üst liglerde bile her gün 4-5 futbolcunun COVİD-19 testi pozitif çıkıyorken BAL Ligi hangi şartlarda başlayacak.
Başlarsa da bunun adı ‘cinayet’ olur.
Yine de başkan Recep Avcı, ‘lig başlar mı, başlamaz mı ?’ polemiklerine girmeden takımını kurdu. Hocası da hiç sevmesem de kimine göre ‘imparator’ olan, benim nezdimde 'imparatırt’ lakabını alan Eyüp Tutcuoğlu.
Gebzespor için hayırlı olur inşallah.
Recep abi samimi duygularla Gebzespor’u yönetmeye çalışıyor. Herkes ile arası iyi, protokol arkasında. Taraftar zaten seviyor. Yani un var, şeker var. Helvayı yapmaya yardım edecek kurum ve kuruluşların başında ise Gebze Belediyesi geliyor.
Zinnur Başkan aslında Gebzespor’a soğuk birisi değil. Biraz daha elini taşın altına koyması gerekiyor. Gebze Belediyesi’nin desteği olmadan, Gebzespor’un başarılı olamayacağını iyi bilenlerden. Bildiğiniz üzere İbrahim Pehlivan’ın Gebze belediye başkanlığı döneminde Gebzespor, 2005-2006 sezonunda 3. Lig’de şampiyon olmuştu. Zinnur başkan da belediye başkan yardımcısıydı. Yani o sezon Gebze Belediyesi’nin kulübe yaptığı desteğin bizzat içerisinde olmuş bir isimdi. Alt liglerde hiçbir kulüp, şayet A.Ş. değilse belediye desteği olmadan sağlıklı bir yapıda yürüyemez, tepetaklak geriye gider. Yakın geçmişte bunun örneklerini çok gördük. Tahir Başkanın Kocaelispor’a yaptığı katkılar ortada. 5-6 yıl önce Gebzespor ile BAL Ligi’nde aynı grupta yer alan ve borç içinde yüzen Kocaelispor şimdilerde 2. Lig’de aslanlar gibi mücadele veriyor. Zinnur Başkanın da Gebzespor’a ciddi manada el atması lazım.
Haydi başkan, geçmişte Gebzespor’un nasıl başarılı olduğunu biliyorsun.
“Zinnur başkan, Gebzespor şampiyon…”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum