Reklam
Reklam
Semih Bodur

Semih Bodur


Tüm Kocaeli oradaydı

13 Ağustos 2021 - 12:02

Önceki gün Darıca’daki Darıca Hizmet Kompleksi temel atma törenine katıldım. Darıca Belediyesi ve Gebze Ticaret Odası’nın ortak projesi olan Darıca Hizmet Kompleksi’nde yok yok desek yeridir.

Taziye evi, Aşevi, Engelliler Sosyal Faaliyet Merkezi, Kızılay Hizmet Binası, İhtiyaç sahipleri için sosyal market, Kurs ve seminer odaları ile eğitim salonları yer alacak. Bununla beraber Türk Kızılay hizmet binası da yer alacak.

Programın adı her ne kadar temel atma töreni de olsa, hizmet kompleksi binası yükselmeye başlamış bile. Çalışmalar hızlı ilerliyor. Çalışmalar tamamlandığında ve Darıca Hizmet Kompleksi tam anlamıyla hizmet vermeye başlayınca bölge halkına büyük fayda sağlayacağı şüphesiz bir gerçek.

Bundan dolayı da Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’a ve Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler’e teşekkür etmek gerek.

Programın temel atma kısmı, projenin amacı bir yana programda herkesin dikkatini çeken konu herhalde programda bulunan isimlerdi. Tüm bölgeyi geçtim, tüm Kocaeli oradaydı. TBMM Başkanvekili Haydar Akar’dan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’ya, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’dan Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’na, CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’dan, siyasi partilerin il ve ilçe başkanlarına, misafir ticaret odaları başkanları, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, iş dünyasının önde gelen isimleri, STK temsilcileri…

Bölgenin ve ilin önde gelen isimleri hepsi oradaydı. Bu kadar kalabalık inanın beklemiyordum ancak bir STK ve belediyenin ortak hayata geçirdiği projede her kesimden insanın bir arada yer alması ve herkesin kürsüye çıkarak birlik ve beraberlik mesajları vermesi bölge adına önemli bir konu.

Çünkü son zamanlarda sürekli bir ayrışma halindeyiz. Barındırdığımız kimlikleri bir kenara bırakıp, bölgenin yararına olacak her projeye destek vermek, her sorunu birlikte aşmaya çalışmak bölgenin önde gelen isimlerinin en büyük sorumluluğu olmalı.

Umarım Darıca Hizmet Kompleksi’nin temel atma törenindeki birlik ve beraberlik görüntüleri ilerleyen dönemde bölgeye katkı sağlayacak her projenin temel atma töreninde de ortaya çıkar.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum