2020'nin planı yapıldı

Gebze’de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı. Gebze Kaymakamı Mustafa Güler yaptığı konuşmada, “Kadına şiddeti engellemek için elimizden geleni yapmalı ve bu konuda canla başla mücadele etmeliyiz” dedi.

2020'nin planı yapıldı
20 Şubat 2020 - 11:47 - Güncelleme: 20 Şubat 2020 - 11:50

Gebze’de Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı Kaymakamlık Makamı Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıya Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Cumhuriyet Savcısı Burhan Saç, İlçe Emniyet Müdürü Adil Uğur Bilgili, İlçe Jandarma Komutan Vekili Muharrem Poyrazoğlu, İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay, İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, İlçe Nüfus Müdürü Hasan Aydın, Sosyal Hizmetler Müdürü Kadriye Aydemir, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Atlı, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdür Yardımcısı Sevilay Eşen, İlçe Emniyet Müdürlüğü Aile İçi Şiddet Büro Amiri Ergün Tınastepe, Gebze Muhtarlar Dernek Başkanı Cevat Karaman, Gebze Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Kemal Tetik, Kızılay Merkezi Müdürü Fatma Özgüven, SYDV Müdür Vekili Veli Barulay, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden Nergis Kasa ve Psikolog katıldı.
 
2020’NİN PLANI YAPILDI 
Kanun kapsamında alınan tedbirlerin niteliği, uygulamanın daha iyiye götürülmesi için ilçe bazında yapılması gerekenler ile Bakanlıklar tarafından planlanan tedbirlerin uygulanması gibi konular değerlendirildiği toplantıda bir araya gelen kurul üyeleri, Kaymakam Güler’in başkanlığında 2020 yılına ilişkin çalışma planlamalarının yapılmasını kararlaştırdı.
 
KADINA ŞİDDET KABUL EDİLEMEZ
Gebze Kaymakamı Mustafa Güler yaptığı konuşmada, “Kadına yönelik şiddet ne şekilde olursa olsun kabul edilemez. Kadına şiddeti engellemek için elimizden geleni yapmalı ve bu konuda canla başla mücadele etmeliyiz. Yasalarımıza son yıllarda bu konuda bazı düzenlemeler getirilmiş kadına yönelik şiddet uygulayan kişilere uygulanan cezalarda artışlar olmuştur. Yasal düzenlemelerin yanında vatandaşlarımızın da farkındalık konusunda biraz daha aydınlandığını da görüyoruz.
 
ORTAKLAŞA HAREKET ETMELİYİZ
Kadını güçlü olan toplumlar geleceğe daha iyi ve emin adımlarla ilerleyebilirler. Kadına yönelik şiddeti önlemek adına topyekûn mücadele etmeliyiz. Kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının bu konuda ortaklaşa hareket etmesi oldukça büyük önem arz etmektedir. Bizler elimizden geleni yapmalı ve insanlığımızı zehirleyen bu konuyu en hızlı ve en etkili biçimde ortadan tümüyle kaldırmalıyız” dedi. Kaymakam Güler konuşmasının sonunda toplantıya katılanlara teşekkürlerini ileterek çalışmalarında kolaylıklar diledi.
 
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum