Reklam
Reklam

23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi'nin temeli atıldı

Logo Yazılım Kurucusu Mehmet Tuğrul Tekbulut ve eşi Leyla Tekbulut tarafından yaptırılan Gebze 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi’nin temel atma töreni Kirazpınar’da gerçekleşti. Gelecekte alanında uzman parlak zihinlerini yetiştirecek merkezin, bölge eğitimine büyük bir katkı yapması bekleniyor.

23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi'nin temeli atıldı
25 Ekim 2021 - 16:09 - Güncelleme: 25 Ekim 2021 - 16:18
Gebze’nin eğitim seviyesini daha üst seviyelere çıkaracak olan, 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi’nin temel atma töreni bugün gerçekleşti. Hayırsever iş insanı ve Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuğrul Tekbulut ile eşi Leyla Tekbulut tarafından Kirazpınar’da bulunan Mehmet Tuğrul Tekbulut MTAL’in yanına yaptırılacak yeni merkezin temel atma törenine Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Mehmet Tuğrul Tekbulut ve eşi Leyla Tekbulut, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan, siyasi partilerin ilçe başkanları, muhtarlar ve öğrenciler katılım gösterdi. Önümüzdeki yıl hizmete başlaması planlanan ve 6 bin 423 metrekare toplam inşaat alanına sahip 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi’nin açılışında konuşan Tekbulut, şunları dile getirdi;"BİLGİ ARTIK STRATEJİK GÜÇ"
“Bilgi artık stratejik güç. Ülkemizin de en önemli kaynağı insandır. Ben ve eşim ülkemizin bize sunduğu kaliteli ve ücretsiz eğitim sayesinde bugünlere geldik. Bunun sorumluluğunu ve borcunu da üzerimizde hissediyoruz. Aynı kampüs içinde bulunan iki merkezimiz de çok gelişti ve yerlerine sığmıyorlar. Bundan dolayı da yeni bir bilim ve sanat merkezi yapmaya karar verdik. Projenin temelini atmanın heyecanını yaşıyoruz ve bu merkezin adını da Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bayram olan 23 Nisan’dan esinlenerek 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi koyduk. Çocuklarımıza, Gebze’mize ve ülkemize hayırlı olsun.”"ÜLKE İÇİN MOTOR VAZİFESİ GÖRECEK"
Tekbulut’un ardından söz alan Büyükgöz, eğitime sunduğu katkılardan ötürü Tekbulut çiftine teşekkürlerini iletirken, “Burada yetişecek gençlerimiz ülkenin bayrağını en ileriye, en güzel şekilde taşıyacak” dedi. Büyükgöz’ün ardından konuşan Kaymakam Güler ise, “İlçemiz için olduğu kadar bölgemiz için de çok önemli olan bir eğitim kurumun temelini atmak için buradayız. Bugün buradaki BİLSEM’de 550’nin üzerinde kaydımız var. Buradaki kampüsümüz nitelikli bir okul hale geldi. 800 bin nüfuslu Gebze bölgesinde yazılım öğrencisi yeterince yoktu. Öğrencilerin yazılım yapabileceği bir okulu buraya kazandırdık. Bu okul ülke ekonomisi için motor vazifesi görecek. Bu bölgede yok yok biz yeteri ki çalışıp çocuklarımıza doğru hedefler koyalım” dedi.
"BİLİŞİM VE YAZILIM YENİ DÖNEMİN ÖNCÜSÜ"
Törende son olarak konuşan Vali Yavuz ise, “Uluslararası rekabeti belirleyen alanlardan birisi eğitim. Şu anda bilgi çok çabuk üretiliyor ve yayılıyor. Bilişim ve yazılım artık yeni dönemin öncüsü. Kocaeli olarak yaş ortalaması genç bir iliz. Hür ve bağımsız yaşamak için bu özel çocuklarımıza yatırım yapmalıyız. Bu stratejik alanın daha çok desteklenmesinin anlamlı olduğunu düşünüyorum. Kocaeli gibi 80 milyar dolar dış ticaret hacmine sahip şehirde daha fazla hayırseverin eğitim alanına yatırım yapması gerektiğini düşünüyorum. Hayırseverimizi bir kez daha kutluyorum” dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri hep beraber 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi’nin temelini atmak için düğmeye bastı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum