AK Parti'de 91 gün sonra 'normal' toplantı

AK Parti Kocaeli İl Yönetimi, Türkiye’de pandemi sürecinin başlangıcı olan 11 Mart’tan bu yana ilk yüz yüze toplantısını önceki gün yaptı. Doksan bir gün sonra gerçekleşen toplantıda konuşan AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, “İki haftadır ilçeleri dolaşıyoruz. Açıkçası milletimizle buluşmayı çok özlemişiz. Aldığımız tepkiler çok olumlu. Bundan sonraki süreçte bütün teşkilatımızla maske, mesafe ve temizlik kuralına uyarak hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

AK Parti'de 91 gün sonra 'normal' toplantı
09 Haziran 2020 - 12:21 - Güncelleme: 09 Haziran 2020 - 15:40

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı 91 gün sonra ilk kez yüz yüze gerçekleşti. Sosyal mesafe kuralı nedeniyle İzmit Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr.Şefik Postalcıoğlu Salonu’nda gerçekleşen toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş başkanlığında gerçekleşen toplantıda genel ve yerel gündem değerlendirildi, teşkilat çalışmaları programlandı. Başkan Ellibeş, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ramazan Bayramı sonrası yaptığı genişletilmiş il başkanları toplantısındaki talimatıyla saha çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirterek, şunları söyledi: “Öncelikle yaklaşık 3 aylık aradan sonra yeniden siz değerli yol arkadaşlarımla aynı çatı altında toplanmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Türkiye, dünyanın temellerinden sarsıldığı bu zorlu süreci başlangıcından itibaren sağlık çalışanlarımızın fedakarlıkları, milletimizin sabrıyla başarıyla atlatıyor. Adım adım normal hayata dönmeye başladık. Bundan sonra da maske, mesafe ve temizlik gibi temel kuralları ihmal etmeden bu salgına karşı mücadelemiz devam edecek."

“MİLLETİMİZLE SÜREKLİ İLETİŞİMDEYİZ”
“AK Parti olarak üç aylık bu süreyi mevcut şartlarda yine en iyi şekilde değerlendirmenin ve milletimizin ihtiyaçlarını gidermenin yollarını arayarak geçirdik. Sosyal yardımlarla, telefonla ya da sosyal medyadan iletişimlerle teşkilatımızla, milletimizle her zaman temasta olduk. Partimizi hiç kapatmadan, kadın ve gençlik kollarımızla birlikte nöbetlerimizi tutarak faaliyetlerimizi sürdürdük. Yönetim kurulumuzla video konferansla haftalık toplantılarımızı aksatmadık. Ancak özlediğimiz, alıştığımız siyaset tarzı hep yüz yüze olmuştur. Bu anlamda iki haftadır, Cumhurbaşkanımızın talimatıyla sahadayız. Açıkçası bu tempoyu ve çalışmayı özlemişiz. Milletimizle bire bir temas kurarak, onları dinlemeyi özlemişiz."

“VATANDAŞIMIZ HERŞEYİN FARKINDA”
“Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman bizimle birlikte. Milletvekillerimiz, Meclis çalışmaları dışında daima sahada, ilçe ilçe dolaşıyor. Kadın ve Gençlik Kollarımız, ilçe başkanlarımız, ilçe belediye başkanlarımız, mahalle başkanlarımız, kısacası bütün birimlerimizle yeniden eski tempomuzu sahaya yansıtmaya başladık. AK Parti’nin genlerinde bu çalışkanlık var. Güçlü bir liderimiz var. Durmadan, yorulmadan çalışıyor. Çok şükür pandemi süreciyle ilgili devletimizin sergilediği performans sahada da kendini gösteriyor. Son 18 yılda sağlık altyapısına yapılan yatırımlar başta olmak üzere, milletimiz yapılanları takdir ediyor. Önce sağlık dedik. Elbette ekonomide çarkları yeniden harekete geçirecek çalışmalar da bu süreçte ihmal edilmedi. Türkiye bu süreci kayıp değil, avantaja çevirmenin arayışı içinde bütün hamlelerini yapıyor. Milletimizle aramızdaki güçlü bağı, sürekli iletişimle canlı tutacağız. Ben bütün teşkilatımızdan bu tempoda çalışmalarına devam etmesini istiyorum. Tabi maske, mesafe ve temizlik tedbirlerini elden bırakmayacağımızı bir kez daha hatırlatıyorum."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum