AK Parti'de delege karmaşası

AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı, yaklaşan kongre süreci öncesinde delege çalışmalarına hız verdi ancak uygulamaya hem mahalle başkanlarından hem de partililerden tepki var.

AK Parti'de delege karmaşası
04 Kasım 2019 - 11:05 - Güncelleme: 04 Kasım 2019 - 13:11

AK Parti Gebze İlçe Başkan Yardımcısı Serkan Özgenç'in komisyon başkanlığını yürüttüğü delege çalışmasında garip olaylar yaşanıyor. Gazetemize ulaşan bir ilçe yöneticisi şunları kaydetti, "Serkan Özgenç, kendi delegesini hazırlıyor. Amacı ilk yapılacak kongrede aday çıkmak ve bu delege ile sorunsuz bir şekilde ilçe başkanı olmak. Bunun için mahalleler arasında delege kaydırması yapıyor, mahalle başkanının dahi tanımadığı kişiler direk Özgenç tarafından delege yazılıyor. Konu hakkında mahalle yönetimlerinden tepki var. Biz bu konuda yaptırım gücümüz olmadığı için sadece izlemekle yetiniyoruz. Yürütülen çalışma doğru değil, AK Parti kurumsal bir partidir ve AK Parti kurumsallığında bu tarz senaryolar hiç bir dönem yer almamıştır" açıklamalarında bulundu.

GENEL MERKEZ KRİTER BELİRLEYECEK
Öte yandan bilindiği üzere Pazar günü Gebze'ye gelen AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir'in ziyaretinde delege konusu gündeme getirildi. AK Parti Kocaeli Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Halit Çokan'ın Kandemir'e delegelerle ilgili bilgi verdiği ve Kandemir'in de, "Delege kriterlerini sizlere yollayacağız" dediği öğrenildi. BU yorum AK Parti Gebze delege komisyonunun hangi kriterlere göre liste hazırladığı sorununu akıllara getirdi? 

YORUMLAR

  • 0 Yorum