AK Parti Gebze'de 'Recep Kaya' dedi

AK Parti Gebze’de ‘kim başkan adayı olacak ?’ sorusu bugün Genel Merkez’de cevabını buldu. Mülakata giren 4 aday adayından Recep Kaya başkan adayı olarak belirlendi.

AK Parti Gebze'de 'Recep Kaya' dedi
15 Eylül 2020 - 16:11 - Güncelleme: 15 Eylül 2020 - 22:08

AK Parti, Gebze’de bayrağı Recep Kaya’ya teslim ediyor. İrfan Ayar’ın yeniden aday gösterilmemesinin ardından Gebze siyasi hareketlenmiş ve ilçe başkanını belirleme noktasında yapılan temayül yoklamasında Recep Kaya, Selim Malkoç ve Yalçın Coştur’un ismi ön plana çıkmıştı. Kendisinden CV istenmense de Ankara’ya davet edilen mevcut Gebze Belediye meclis üyesi Hasan Özdemir ile birlikte Kaya, Malkoç ve Coştur’u mülakata tabi tutan Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir başkanlığındaki heyet, yapılan istişare sonucunda Gebze ilçe başkan adayını Recep Kaya olarak belirledi. Kaya’nın tek liste halinde gireceği AK Parti Gebze İlçe Kongresi 20 Eylül Pazar günü Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde saat 15.00’de gerçekleşecek.

RECEP KAYA KİMDİR?
Recep Kaya Gebze’de iş, siyaset ve spor dünyasının çok yakından tanıdığı bir isim. Daha önce Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanlığı görevini yürüten ve daha sonra şuanki AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ile birlikte HAS Parti’nin kuruluşunda görev alan Kaya, partinin fes edilmesinden sonra AK Parti’ye geçiş yapmış, Gebze ilçe yöneticiliği ve il yöneticiliği görevlerinde bulunmuştu. 1968 Trabzonlu olan 4 çocuk babası Recep Kaya, TÜKSİAD, Gebze Trabzonlar Derneği, Fırtına Trabzonlar Derneği, ASKON gibi STK’larda da görev yapmıştı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum