Akar'dan Yavuz Selim ve Hürriyet açıklaması

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallerinin yıllardır yaşamış olduğu tapu sorunlarını gündeme getirdi. Akar, Gebze Belediyesi ve Çevre Şehircilik Bakanlığı’nca mahalle sakinlerinin de görüşlerinin dikkate alındığını ve buna göre yerinde dönüşüm şeklinde imar revizyon çalışmalarının yapıldığını belirtti.

Akar'dan Yavuz Selim ve Hürriyet açıklaması
01 Ekim 2019 - 12:41

Gebze’nin kangren sorunları arasında yer alan Hürriyet ve Yavuz Selim Mahallerinde tapu sorunu yaşayan 4 bin 25 kişi bulunuyor.  CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar son olarak Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün Mahalle sakinlerine vermiş olduğu sözlere dikkat çekerek bu konuda yapılan çalışmaları sordu.  Konuyu yakından takip edeceğini belirten Akar’a Gebze Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından verilen cevapta bölge de 4 bin 25 kişinin tapu sorunu yaşadığı ve bin 117 başvurunun yapıldığı açıklandı. Bin 117 başvuru sonrası 81 adet satış sözleşmesinin yapıldığı bugüne kadar ödemeleri tamamlanan 17 parselin satış işleminin gerçekleştiği belirtildi.

“KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
Çevre Şehircilik Bakanlığı’nca onaylanan kentsel dönüşüm planlarının kullanıcı vatandaşların da görüşlerinin alınarak bölge de yerinde dönüşüm çalışmalarının sürdüğü belirtildi. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar bu konuda yaşanan sorunların artık bitirilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Bu sorun her seçim döneminde bir seçim vaadi olarak kullanıldı, artık son seçim olmasını ve biran önce bu sorunun tamamen çözümünü bekliyoruz. Bizler de vatandaşlarımızın yaşadığı bu sorunu yakında takip edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum