Akar, "Umarım sorunları çözeriz"

CHP PM Üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 1 Ekim itibari ile çalışmalarına başlayan TBMM’den vatandaşların haklı beklentileri olduğunu belirterek iktidar partisinin bu konuda duyarlı olmasını beklediklerini söyledi.

Akar, "Umarım sorunları çözeriz"
02 Ekim 2019 - 16:27

Yeni yasama yılında TBMM Sanayi Komisyonu üyesi olan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar bu hafta komisyon olarak gümrük kanununda değişikliklere ilişkin çalışacaklarını belirtti. Meclisin açılışı ile birlikte komisyon çalışmalarına başlayan Akar, geçtiğimiz yasama yılında çözülmeyen birçok sorunun da bu yasama yılında zaman kaybetmeden çözülmesi gerektiğini söyledi. Akar ayrıca şunları dile getirdi; “24 Haziran 2018 seçimleri öncesinde AKP’nin seçimlerden sonra ilk gündemimiz dedikleri 3600 ek göstergenin yaklaşık 1 yıldır gündeme alınmadı. İktidar ortağı olan MHP de EYT’liler ilk işimiz dedi ancak her iki konuda da çalışma yürütülmedi.

"ASGARİ ÜCRETLİ VE MEMUR NE YAPACAK?"
Mağdur edilen KHK’lılar ne olacak? Söz verdikleri EYT ve 3600 ek gösterge beklentileri ne olacak? Kriz her geçen gün etkisi gösteriyor. Esnaf, asgari ücretli, memur, emekli ne yapacak? Kış gelip kapıya dayandı doğalgaz yüzde 32, elektriğe yüzde 30 zam yapıldı. Peki vatandaşlarımız ne olacak? Nasıl bu krizi aşacak. Bizlerden beklentileri çözüm üretmemiz. Ancak Mecliste vatandaş bir yana bırakılıyor. Elektrik dağıtım şirketlerine indirim, köprü müteahhitlerine vergi affı. Maalesef meclis ve AKP gündeme bunları alıyor. Umarım bu yasama yılında vatandaşlarımızın lehine yapacağımız düzenlemelerle sorun üretmeyip sorunları çözeriz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum