Alkışlar Gebze Asayişe

Gebze polisi hırsızların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri son olarak kombi hırsızlığı olaylarını aydınlattı.

26 Haziran 2020 - 15:06 - Güncelleme: 26 Haziran 2020 - 15:15

Gebze polisi dur durak bilmiyor. Ekipler, Gebze’de 7, Darıca’da ise 2 evden kombi çalan hırsızlık şüphelilerini İstanbul’da yaptığı operasyon sonucunda yakaladı. Olayın gerçekleştiği adreslerdeki güvenlik kamerası görüntülerini büyük bir titizlikle inceleyen Gebze’nin deneyimli polisleri, 3 erkek şahsın kombi hırsızlığını çek çek arabası kullanarak gerçekleştirdiğini ve sonrasında çaldıkları kombileri kapalı kasa bir araca koyarak Gebze’den ayrıldığını tespit etti. Yapılan çalışmalar sonucunda şahısların kimliklerini belirleyen Asayiş ekipleri, kombi hırsızlığı olayına karışan O.D., A.D. ve H.D. isimli şüphelileri dün İstanbul’da düzenlenen operasyonla yakaladı. Hırsızlık şüphelileri emniyetteki işlemleri tamamlanmasından sonra bugün Gebze Adliyesi’ne sevk edildi.
 
SUÇ DOSYALARI KABARIK
Bu arada şüphelilerin suç dosyaları kabarık çıktı. Buna göre A.D.’nin hırsızlık ve kasten yaralamadan toplam 9 ayrı suç kaydı, H.D.’nin hırsızlıktan 4 ayrı suç kaydı, O.D.’nin ise hırsızlık ve kasten yaralamadan 16 ayrı suç kaydı olduğu tespit edildi.
 
 
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum