Reklam
Reklam

Amazon Gebze'ye üs kuruyor

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketlerinden Amazon, Türkiye pazarındaki operasyonlarını büyütüyor. Buna göre Amazon, Gebze‘de operasyon merkezi kuracak.

Amazon Gebze'ye üs kuruyor
14 Nisan 2021 - 14:24
Dünya Gazetesi’nden Selenay Yağcı’nın haberine göre, Türkiye pazarına 3 yıl önce giren e-ticaret şirketi Amazon, pandemi dönemiyle birlikte artan online alışveriş hacmiyle ülkemizdeki operasyonlarını büyütme kararı aldı. Şirket, Gebze’de operasyon merkezi kurulması için Ceva Lojistik ile anlaşma yaptı. Amazon Gebze’de kuracağı tesiste Ceva Lojistik, ürünlerin depolanması, stok yönetimi ve dağıtımından sorumlu olacak. Tesis ilk etapta bin 600 kişiyi istihdam edecek. İlerleyen zamanda ise sayının 3 bini bulması bekleniyor.

İŞE ALIM SÜRECİ BAŞLADI
Amazon’un anlaşma yaptığı Ceva Lojistik, büyük ya da orta ölçekli şirketler için nakliye ve tedarik zinciri çözümleri sağlıyor. Şirketin 160‘a aşkın ülkede 78 bin çalışanı bulunuyor. Türkiye’de Trendyol gibi online alışverişte öncü firmalarla çalışmalarını sürdürüyor. CEVA lojistik yetkilileri, Gebze’de kurulacak tesis için işe alım sürecini başlattıklarını duyurdu.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum