Aranan 'Enişte' Gebze'de bulundu

Tuzla’da maske takmayıp polise mukavemette bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Cihan A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Cihan A.’nın eniştesinin ise Gebzeli olduğu anlaşıldı.

Aranan 'Enişte' Gebze'de bulundu
24 Eylül 2020 - 21:59 - Güncelleme: 24 Eylül 2020 - 22:09

Komşumuz Tuzla’da geçtiğimiz Cumartesi günü denetimler sırasında polisler, maske takmayan kurye Cihan A.’yı durdurarak kimliğini istedi. Kimliğini vermeyen şüpheli polisleri, ‘sen zor kullan, o zaman görüşürüz’ diyerek tehdit ederek polislere mukavemette bulundu. Telefonda konuştuğu kişiye ise “Bana teşkilatın numarasını verin, eniştemin numarasını gönderin” diye bağırdı. Olaya ait görüntülerin sosyal medyada gündem olmasının ardından gözaltına alınan ve para cezası kesilen şüpheli Cihan A., emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi. Cihan A. Savcılıktaki ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
 
"ENİŞTEM, GEBZE'DE SERVİS ŞOFÖRÜDÜR"
Cihan A., “enişteniz kimdir”, “numarasını istediğiniz teşkilattan kastınız nedir”, “bu teşkilat kimlerde oluşuyor” sorularına ise, “Eniştem Ahmet M. Gebze’de servis şoförüdür. Ben o anda kendimi yalnız hissettim. Annem ve babam da köyde olduğu için aile büyüğüm olarak eniştem aklıma geldi ve onun numarasını istedim” açıklamasında bulundu.


Mahkeme sorgusu tamamlanan Cihan A., “görevi yaptırmamak için direnme” suçundan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüpheli hakkında haftada bir gün ikametine en yakın karakola giderek imza atmak şeklinde adli kontrol hükmü uygulandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum