Arınç'a bölgemizden tepkiler dinmek bilmiyor

AK Parti’nin Kocaeli’ndeki önemli isimlerinden biri olan, FETÖ mücadelesinde takdire şayan bir duruş sergileyen paralelcilerin yargılandığı davalarda Cumhurbaşkanını temsilen mahkemelere katılan Av. Halit Çokan, FETÖ güzellemesi yapan Bülent Arınç’a çok sert karşılık verdi.

Arınç'a bölgemizden tepkiler dinmek bilmiyor
20 Kasım 2020 - 20:27

Dün katıldığı TV programında yaptığı açıklamalarla büyük tepki çeken Bülent Arınç'a karşı olan açıklamaların sonu gelmiyor. Bilindiği üzere bugün gün içerisinde AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz ve Sami Çakır, sosyal medya hesabından sert açıklamalarda bulunmuş ve Arınç'ın açıklamalarına karşı tepkilerini ortaya koymuşlardı. Konu hakkında bir açıklama da AK Parti Kocaeli İl Yönetim Kurulu üyesi olan ve FETÖ mücadelesinde takdire şayan bir duruş sergileyen Av. Halit Çokan'dan geldi. Çokan, konu hakkında şunları dile getirdi; 

KÖTÜ NİYETLİ BİR ÇARPTIRMADIR
Adalet kavramını istismar ederek terörle mücadele eden yargı mensuplarını tehdit etmek hadsizliktir. Hele geçmişin kumpasçı hakimleri ile 15 Temmuzda somut bir şekilde yaşadığımız terör tehlikesine karşı özveri ile mücadele eden hakimleri karşılaştırmak kıyas maal fariktir. Kötü niyetli bir çarpıtmadır.

HER FIRSATI HİMAYE İÇİN KULLANMAYIN
Hiç kimse hukuk ve adalet kavramlarını istismar edip sureti haktan görünerek terörle mücadele eden hakimleri yılgınlığa ve korkutmaya teşebbüs etmesin. Her fırsatı örgüt mensuplarının himayesi için kullanmaya çalışmasın.

YARGI MENSUPLARINA TALİMAT VERMEK SUÇTUR
Yargı mensuplarına talimat vermek suçtur. Bu tip beyanatlarda bulunanlara işlem yapmak yasal bir görev, hukuksal bir zorunluluktur. Aksi durum, terör örgütü mensuplarının aidiyetlerini güçlendirir, çözülmeleri önler. Terör örgütleriyle mücadeleyi zorlaştırır.

KAMUOYUNUN GÜÇLÜ SEZGİSİNDEN KAÇMIYOR
Terörist ve terörist sevicilere gösterilen empati ve sevginin milyonda birini 15 Temmuz şehitlerine ve PKK ile mücadele kahramanlara göstermeyen, bu aziz şehitleri ağzına alamayan şahısların sabah akşam teröristten mağdur üretmeye çalışmaları sinsi bir planı hayata geçirme gayesi içinde olduklarını ortaya koymaktadırlar. Bunun kamu oyunun güçlü sezgisinden kaçmadığı bilinmelidir.

SAMİMİYETSİZ OLDUKLARINI ORTAYA KOYMAKTADIR
15 Temmuz ertesinde "ben ahmakmışım, ben bunların darbeci terörist olduklarını bilmiyordum" diye sahte tevbekârlık yapanların, fırsatları puslu hava oluşturmak ve suyu bulandırmaya, terörle mücadeleyi akamete uğratmaya çevirmeye çalışmaları sadece o günkü nedametlerinde samimiyetsiz olduklarını ortaya koymaktadır."

YORUMLAR

  • 0 Yorum