Askıda Fatura'nın patenti Gebze'ye ait

Hali hazırda bir ilçe olmasına rağmen sahip oldukları bakımından Türkiye’nin atar damarları arasında yer alan Gebze, Büyükşehirlere örnek olmaya devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun pandemi sürecinde uygulamaya aldığı ‘Askıda Fatura’ çalışmasının Türkiye’de ilk olarak Gebze’de uygulandığını biliyor muydunuz?

Askıda Fatura'nın patenti Gebze'ye ait
12 Mayıs 2020 - 20:54 - Güncelleme: 13 Mayıs 2020 - 13:05

Pandemi süreci yaşadığımız şu günlerde birçok ihtiyaç sahibine, kurumlardan yardım eli uzanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi de bu süreçle ‘Askıda Fatura’ uygulaması ile 100 binden fazla ihtiyaç sahibinin su ve doğalgaz faturalarının ödenmesine vesile olmuştu. Tüm Türkiye’de çok konuşulan ve diğer belediyelerin de uygulamaya koymaya başladığı ‘Askıda Fatura’ çalışmasının ilk örneğinin Gebze’de sergilendiği ortaya çıktı. Gebze Kaymakamlığı bünyesinde başlatılan çalışmada, 2015 ve 2016 yıllarında Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İpek Çulha öncülüğünde hayata geçirilen Gebze İyilik Festivali’nin faaliyetlerinden olan ‘Askıda Elektrik’ projesi Türkye’de bir ilk olmuş ve bu kapsamda Akfel Elektrik şirketi, Gebze’de vakıftan destek alan ailelerin 1 yıl boyunca elektrik faturalarını ödemişti.

ÖRNEK OLMAYA DEVAM EDİYOR
Gebze, yaptıkları ve sahip oldukları ile tüm Türkiye’ye örnek olmaya devam ederken, projenin altında imzası bulunan Gebze Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İpek Çulha konu hakkında yaptığı açıklamada, “Vakıf olarak 2015 ve 2016 yıllarında hayata geçirilen Gebze İyilik Festivali Projesi’nin bir faaliyeti olan Askıda Elektrik çalışmasının büyükşehirlerimize örnek olması ve Türkiye’de ilk olarak Gebze’de başlatılması, Gebze’miz için gurur verici” dedi. Şuan Türkiye’de sadece sanayinin değil, geleceğin birçok önemli projesinin komuta merkezi olan ilçemizin, yardımlaşmada da Türkiye’ye 4 yıl öncesinden yol gösterdiği öğrenildi.


 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Banu Gül
    4 ay önce
    eşim rahatsız faturaları ödeyemiyorum lütfen bana yardımcı olun 0542 732 45 40