Atamızı sevgi ve hasretle andık

Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 81. ölüm yıldönümünde törenlerle anıldı. Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği 09.05’te tüm yurtta yas vardı.

Atamızı sevgi ve hasretle andık
10 Kasım 2019 - 11:32 - Güncelleme: 10 Kasım 2019 - 15:30

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıldönümü nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Gebze’de de tören düzenlendi. Anma etkinliği Kent Meydanı’ndaki Belediye hizmet binası önünde başlarken, buradaki törene Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze İlçe Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Ramazan Uydaş, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Gebze Cumhuriyet Başsavcısı Erdal Kuruçay, askeri erkân, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Anıta çelenk sunumunun ardından, Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla saygı duruşu başladı. Bu sırada hayat durdu ve herkes saygı duruşuna eşlik etti.

SEVDİĞİ TÜRKÜLER DİNLENDİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından göndere çekilen bayrak yarıya indirildi. Törenin ardından Gebze Kültür Merkezi’ndeki Anma Programı’na geçildi. Buradaki programda ‘Atatürk 138 yaşında’ isimi tiyatro oyunu ve Atatürk’ün sevdiği türküler izleyenlere sunuldu. Program, 10 Kasım dolayısı ile ilçe genelinde okullar arası düzenlenen şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesi ile sona erdi.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum