Aydın, "Cumhurbaşkanımız Kocaeli'ni önemsiyor"

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı için atama süreci devam ederken, İl Başkan Vekili Mikdat Aydın gazetemize konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Aydın, "Cumhurbaşkanımız Kocaeli'ni önemsiyor"
16 Mayıs 2019 - 13:52

Bilindiği üzere Abdullah Eryarsoy’un istifasından bu yana AK Parti’de il başkanlığına kimin atanacağı konusunda çalışmalar yapılıyor. Bununla birlikte Ankara’ya davet edilen 5 ismin mülakatlarının ardından Kocaeli’ne tekrar bir heyet gelmesi kafalarda soru işaretlerini artırmıştı. 3 gündür çalışma halinde olan heyet bugün özel görüşmeler gerçekleştiriyor. AK Parti Kocaeli İl Başkanvekili Mikdat Aydın, süreç hakkında Gebze Yenigün Gazetesi’ne konuştu. Gebze’nin deneyimli siyasetçisi Aydın, il başkanı belirleme çalışmalarının belirlenen prosedür üzerinden devam ettiğini açıkladı ve şunları aktardı;

“KOCAELİ ÖNEMLİ BİR YER
“İl başkanı belirleme çalışmaları devam ediyor. Şu anda yürütülen süreç prosedür üzerinden ilerliyor. Ankara’dan gelen arkadaşlarımız burada görüşmelerini gerçekleştirdiler. Raporlarını hazırlayıp, yetkili mercilere sunacaklar. İl başkanının belirlenmesi için belirli bir süre veremeyiz ancak mümkün olan en kısa sürede atama gerçekleştirilecek. Kocaeli çok önemli bir yer. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Kocaeli’ni önemsiyor. O yüzden de ince eleyip sık dokuyoruz. Yürütülen çalışmaların ardından atama gerçekleştirilecek.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum