Başhekim Güneş, hayırsız evlatlara seslendi

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kahraman doktorları bir yandan koronavirüs salgını ile savaşırken, bir yandan da insanlık dışı olayların tanığı oluyor. Korona tedavisi tamamlanan anne ve babaların hastanede bırakılmasına isyan eden başhekim Doç. Dr. Mustafa Güneş, hayırsız evlatlara işte böyle seslendi, "Sizi buradan ifşa etmemi ister misiniz?”

Başhekim Güneş, hayırsız evlatlara seslendi
24 Nisan 2020 - 18:08 - Güncelleme: 24 Nisan 2020 - 21:23

Sadece koronavirüs hastalarına bakan Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde üzücü ve bir o kadar da acı olaylar yaşanıyor. Koronavirüs ile salgını ile müthiş bir mücadele veren Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş, tedavisi tamamlanan vatandaşların, çocukları tarafından hastaneden alınmamasına sosyal medyadan yaptığı bir paylaşım ile tepki gösterdi.
 
ONLARI ANNE VE BABAMIZ
OLARAK KABUL ETTİK

Doç. Dr. Mustafa Güneş yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı, “Bizim hayat felsefemiz anne-babaya of! bile demeyi yasaklamıştır. Buna rağmen virüs kaparım diye hastaneye, cami avlusuna bebeğini bırakıp kaçanlar gibi bırakıp giden ve hiç ulaşılamayan veya tedavisi tamamlanan anne babasını almaya bile yanaşmayanlar. Biz hastane çalışanları olarak onları anne ve babamız olarak kabul edip her türlü ihtiyaçlarını karşılar, bakımlarını yaparız.
 
TELEFONLARA DAHİ ÇIKMIYORLAR
Bu bizim insani, vicdani ve mesleki görevimiz. Biz bu görevimizi zevkle ve bir ibadet duygusuyla yapıyoruz. Ya siz hastane köşesine anne- babasını terk edip kaçanlar. Telefonlarımıza dahi cevap verme nezaketinde bulunmayanlar. Evet bunların sayısı parmak sayısı kadar ama üzüntü verici bir durum. Sizi buradan ifşa etmemi ister misiniz?"

 
 
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kendihalinde
    1 ay önce
    Allah’ım evladın da hayırlısını ver. Bir ata 9 evlada bakar 9 evlat 1 ataya bakamaz demişler :( Rabbim düşürmesin