Başkan Şayir, Mevlid Kandili'ni kutladı

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm İslam Âleminin Mevlid Kandili'ni Kutladı.

Başkan Şayir, Mevlid Kandili'ni kutladı
07 Kasım 2019 - 13:13

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Mevlid Kandil’inin tüm insanlığa ve İslam dünyasına barış, adalet ve hayırlar getirmesini temenni etti. Başkan Şayir yayınladığı mesajında, "Mevlid Kandili, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in, insanlığın yaşadığı en buhranlı ve karanlık dönemde dünyayı şereflendirerek, aydınlık çağın yaşanmasına vesile olduğu gündür. Mevlid Kandil’inin ülkemizden başlayarak tüm İslam coğrafyasında ve tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzur ikliminin hâkim olmasına vesile olmasını diliyorum.

BİRLİK, BERABERLİK VE HUZUR DİLEDİ
İnşallah bu mübarek gece, İslam dünyası olarak içerisinde yaşadığımız sıkıntılı, karanlık, gözyaşı ve hüzünle dolu günlerin sona ermesine vesile olur. Bu kutlu gece vesilesiyle; Peygamber Efendimize (SAV) salât ve selamlarımızı gönderirken, tüm hemşerilerimin, aziz milletimizin ve İslam Âleminin Mevlid Kandili'ni tebrik ediyor, bu gecenin birlik-beraberliğimizin ve insanlığın ortak huzurunu tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve kardeşliğin almasına vesile olmasını, Cenabı-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum