Bilge Okulları geleceğe hazırlayacak

Marmara Bilge Okulları Genel Koordinatörü Türker Gedik, 2019-2020 eğitim öğretim yılında fen ve teknoloji lisesi kuracaklarını belirterek, burada eğitim verdikleri çocukları geleceğe hazırlayacaklarını dile getirdi.

 Bilge Okulları geleceğe hazırlayacak
25 Haziran 2019 - 17:43 - Güncelleme: 25 Haziran 2019 - 17:51

Marmara Bilge Okulları bugün gerçekleştirdiği organizasyonla basın mensuplarıyla bir ayara geldi. Okulun Darıca kampüsünde gerçekleşen toplantıya Marmara Bilge Okulları Genel Koordinatörü Türker Gedik, okul müdürü ve öğretmenler katıldı. 2019 -2020 eğitim öğretim yılında kuracakları fen ve teknoloji lisesi hakkında gazetecilere bilgi veren Gedik, “Türkiye’de ilk defa İnovatif-Hibrit öğrenme merkezini açtık. Klasik eğitimin yanı sıra bir taraftan da robotik kodlama ve STEAM-MAKER üzerine bir eğitim düzenledik. Uzun soluklu çalışmalar yaparak, robotik kodlamayı derslerin içine yerleştirdik. Biz altyapımızı hazırlayarak, 2019-2020 eğitim öğretim yılında fen ve teknoloji lisesi kuracağız çok kısıtlı sayıda öğrenci alacağız ve özel bir müfredat programıyla büyük bir başarı sağlayacağız.

MARKA DEĞERİ OLABİLECEK ÇOCUKLAR
Burada vereceğimiz derslerden bir kısmı endüstri 4.0 üzerine olacak. Kuracağımız liseye öğrenci alırken çeşitli kriterlerimiz olacak. İlk olarak LGS sonucuna önem göstereceğiz. Temmuz ayı sonunda giriş kabul sınavı yapacağız ve özel bir ekiple çocukları mülakata sokacağız. Öğrencilerin ideallerini ve hayallerini öğreneceğiz. Seçilmiş olan 15-18 öğrenciye lisede eğitim vereceğiz ve bu çocuklarımız 4 yılın sonrasında çok büyük yerlerde olacak. Fen ve teknoloji lisesi üretkenliği öne çıkartan bir proje olacak. Türkiye’ye 15 tane çocuk kazandırabilirsek bizlerden daha mutlusu olmaz. Üniversite eğitiminin akabinde 8 yıl sonrasında Türkiye’nin marka değeri olabilecek çocuklar yetiştirmek istiyoruz.

ALTYAPISI VE EĞİTİMİYLE FARKLI
Türkiye’de hedefe yürüyen okullara ihtiyaçlarımız var. Bölgeye de bir kazanım sağlayacağız. Bu lisede özel bir eğitim programı olacak. Fen derslerinin yanı sıra, endüstri 4.0 eğitimi, nesnelerin interneti eğitimi, drone eğitimi, üretkenlik eğitimi alacaklar, problem çözme ve ekip birliğine yönelik çocukları hazırlayacağız. Eğitimi, altyapısı özel olarak tasarlanacak bu okulda, 21 yüzyıl becerilerine yönelik öğrencileri hazırlayacak bir ekibimiz olacak. Biz gelecekte ortaya çıkabilecek mesleklere yönelik öğrencilerimizi yetiştirmek istiyoruz. Marmara Bilge Okulları bu bölgenin en önemli eğitim kurumudur. Bölgenin en güçlü fen ve teknoloji lisesi Marmara Bilge Okulları bölgesinde açılacak” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum