Bilinçli şekilde milleti yanıltıyorlar!

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş bugün Gebze’de basının karşısına çıktı. AK Parti Gebze İlçe Teşkilatı’nda gerçekleştirdiği haftalık basın toplantısında Gebze’yi ilgilendiren konulara değinen Ellibeş’in gündeminde, CHP Milletvekili Tahsin Tarhan’ın Hünkar Çayırı ve Gebze Metrosu ile ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne getirdiği eleştiriler vardı. Muhalefetin iddialarına belgelerle yanıt veren Başkan Ellibeş,” Bilinçli şekilde milleti yanıltıyorlar” dedi.

Bilinçli şekilde milleti yanıltıyorlar!
27 Kasım 2019 - 14:34

24 Mayıs 2019 tarihinde AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı görevine getirilen Mehmet Ellibeş, haftalık toplantısını bugün Gebze’de yaparak bir ilki gerçekleştirdi. Daha önce 4-5 kez Gebze’ye gelen ancak basın toplantısı anlamında ilk kez Gebzeli gazeteciler ile bir arada bulunan Başkan Ellibeş, Gebze’yi önemsediğini söyledi. Başkan Ellibeş’in AK Parti Gebze İlçe Teşkilatı’nda yaptığı toplantıya İl başkan yardımcıları İbrahim Gürsel, Mustafa Yıldıztekin ve Ahmet Sönmez, Yönetim Kurulu üyeleri Ali Haydar Muratoğlu, Seda Kardaşler Çelik, Fatih İşlek, Recep Kaya, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Selamet Güner, İlçe Kadın Kolları Başkanı Şenay Önder ve Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Yılmaz katıldı.

YEREL MEDYA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Sözlerine Gebze Basınına teşekkür ederek başlayan Ellibeş, “Yerel medya bizim için önemli. Sizleri gönülden destekliyorum. Bizim gözümüz, kulağımız ve nefesimiz oluyorsunuz. Hepinize toplantımıza katıldığınız için teşekkür ediyorum” dedi. 

GEBZE’Yİ ÖNEMSİYORUM
Gebze’yi önemsediğini ifade eden Başkan Ellibeş, “Gebze’nin önemini biliyoruz. Gebze, Kocaeli için bir değer olduğu gibi ilçeler arasında en çok AK Parti üyesine sahip olan bir ilçemiz. Kocaeli genelinde 287 bin 987 üyemiz var. Bu üyenin yaklaşık 50 bini Gebze’dedir” dedi. Kocaeli’nin tamamı kapsayan bir tempoyla sürekli ilçeleri gezdiğini dile getiren Başkan Ellibeş, “Biz milletin içinden çıktık. Bizi biz eden yine milletin kendisidir. Halkımızla var olan gönül köprüsünü daha da güçlendirmek adına ilçe ilçe, mahalle mahalle geziyoruz. İnancımız o dur ki, 2023 ve 2053 hedeflerimize yine milletimizle ulaşacağız” dedi.

MİLLETİN HİZMETİNDEYİZ
Konuşmasına devam eden Başkan Ellibeş, “Geçen yıllar içerisinde ülkemizin yaşadığı olayları ve sınavları biliyoruz.  Bugün ve bugünden sonra da yapılacak çok işin olduğunu biliyoruz. Çok şükür hayati önem arz eden günlük bir eksikliğimiz yok. Bu demek değildir ki her şey bitti, hayat tozpembe. Her doğan gün taze bir başlangıç demektir. AK Parti olarak samimiyet ve gayretle milletin hizmetinde olduk, olmaya da devam edeceğiz “ dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDUK
AK Parti Kocaeli teşkilatlarının Türkiye’ye örnek olduğunu söyleyen Ellibeş, “Bu coğrafya AK Parti’yi sahiplenmiş. Teşkilatlarla sürekli istişareler halindeyiz. Teşkilatımızın her kademesi ile buluştuk. Mahalle toplantılarına kadar partililerimiz ile bir araya geliyoruz. 472 mahalle toplantısını her birine il yönetimi olarak katılım sağladık. AK Parti Kocaeli teşkilatları Türkiye’ye örnek olmuştur” dedi.

MEYDANI ONLARA BIRAKMAYACAĞIZ
Konuşmasının son bölümünde CHP Milletvekili Tahsin Tarhan’ın Hünkar Çayırı ve Gebze Metrosu ile ilgili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne getirdiği eleştirilere yanıt veren Ellibeş, “Meydanı onlara bırakmayacağız” dedi. Ellibeş konuyla ilgili açıklamasında, “Belgeler ortada. Tahsin Bey, Gebze Metrosu projesinin Ulaştırma Bakanlığı’na devredilmesi ile ilgili mutlu mu, mutsuz mu? onu merak ediyorum. Hünkar Çayırı’nın da imara açılarak rant edildiğini söylemişti. Hepsi gerçek dışı. Bilinçli şekilde milleti yanıltıyorlar” dedi. Ellibeş yaptığı açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum