Bilişim Vadisi'nden "çevrim içi" oyun geliştirme kampı

Bilişim Vadisi, ülkenin teknolojik gelişimi için katma değer üretecek çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Türkiye'nin en büyük tematik teknoparkı olan Bilişim Vadisi, genç oyun geliştiricilerini dijital ortamda gerçekleştirilecek "United Game Jam" etkinliğinde bir araya getiriyor.

Bilişim Vadisi'nden "çevrim içi" oyun geliştirme kampı
05 Haziran 2020 - 12:57

Türk oyun şirketi Peak Games'in, Amerikalı oyun şirketi Zynga'ya 1.8 milyar Dolar bedelle satılmasının ardından, tüm Türkiye'nin dikkati oyun sektörüne ve burada yapılan atılımlara yönelmişti. Geleceğin yazılım ve teknoloji odaklı bir çağ olacağı su götürmez bir gerçek olarak ortada dururken, Türkiye'nin en büyük tematik teknoparkı olan ve bölgemizin değerleri arasında yer alan Bilişim Vadisi, oyun geliştiricilerini bir kez daha bir araya getirmeye ve Türkiye'nin teknolojik atılımına destek sağlamaya devam ediyor. Koronavirüs öncesinde Bilişim Vadisi'nde düzenlenen kampın bir benzeri bu sefer dijital ortamda düzenleniyor. "United Game Jam" isimli çevrim içi etkinliğe katılan oyun meraklıları ve yazılımcılar, 48 saat boyunca çeşitli eğitimler alacak. Katılımcılar arasından kurulacak takımlar, en iyi oyunu geliştirmek için kıyasıya bir mücadele gösterecek. 

7 HAZİRAN'DA SONA ERECEK
Türkiye'nin saygın oyun geliştirme firmalarından ve akademinin ilgili bölümlerinden uzman mentörlerin destekçi olacağı etkinlik bugün başladı ve 7 Haziran'da sona erecek. Oyun geliştiricilerin yanı sıra yatırımcıların da yakından takip edeceği etkinlik kapsamında başarılı bulunan oyun geliştiricilere Bilişim Vadisi çatısı altında çalışmalarını sürdürme imkanı sağlanacak. Ayrıca, Bilişim Vadisi yetkilileri, başarılı oyunları ulusal ve uluslararası yatırımcı ağlarıyla buluşturma şansı sunacak. 

4 ŞİRKET KURULDU
Bilişim Vadisi, oyun oynamayı seven gençlerin kendi oyunlarını geliştirmeleri düşüncesiyle "Oyunla Gelecek" projesini hayata geçirmiş ve bu kapsamda 2 oyun kampı düzenlemişti. Türkiye'nin dört bir yanından gençlerin katıldığı ve yoğun ilgi gören kamplarda çok sayıda oyun ortaya çıktı ve bu oyunları geliştiren ekipler arasından 4 şirket kuruldu. Ayrıca, yer tahsis edilen 33 ön kuluçka da Bilişim Vadisi'nde faaliyetlerine devam ediyor. Oyun geliştirme amaçlı etkinlikler Game Jam'ler dünyada ve Türkiye'de düzenleniyor. 
A.A


YORUMLAR

  • 0 Yorum