Reklam
Reklam

Bir tarih Gebze'de yazılacak

Yarın Türkiye için büyük gün. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yıllardır hasretle beklediğimiz yerli otomobilin tanıtımını yarın saat 14.30’da Gebze’de bulunan Bilişim Vadisi’nde yapacak.

Bir tarih Gebze'de yazılacak
26 Aralık 2019 - 17:30 - Güncelleme: 26 Aralık 2019 - 17:38

Hasret bitiyor, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili Gebze’de görücüye çıkıyor. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG)’un yürüttüğü çalışmalar sonrasında yerli otomobil yarın Bilişim Vadisi’nde saat 14.30’da tanıtılacak. Yıllardan beri beklenen yerli otomobilin lansman programı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenecek. Bununla birlikte, yerli otomobilin ilk kontağını da Erdoğan çevirecek ve Osmangazi Köprüsü’nde bir test sürüşü gerçekleştirecek.

GEBZE İÇİN AYRI BİR GURUR KAYNAĞI
Fikri mülkiyet haklarına Türkiye’nin sahip olduğu, küresel ölçekte rekabet edecek bir otomobil markası yaratma hedefiyle Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği güçlerini birleştirdi ve 25 Haziran 2018'de TOGG’u kurdu. Babayiğitler olarak anılan Türkiye’nin önde gelen sanayicilerinin Bilişim Vadisi’nde kurduğu Ar-Ge merkezinde yürütülen çalışmalar sonrasında yerli otomobil tüm Türkiye’ye tanıtılma aşamasına geldi. Yüzde 100 elektrikli olacak aracın tanıtımı için Gebze’nin seçilmesi ise ilçemiz için büyük bir gurur kaynağı oldu.

TÜRKİYE, GEBZE’DE BULUŞACAK
Nefeslerin tutulduğu tanıtım öncesinde tüm hazırlıklar Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından tamamlandı. TOGG’ın hazırladığı davetli listesinde 81 vilayetten Türkiye’ye mal olmuş isimler var. Yerli otomobilin televizyon ekranlarından canlı olarak ekranlara geleceği tanıtım programında tüm Türkiye, Gebze’deki heyecana tanıklık etmiş olacak.

Yerli otomobilin test sürüşünü Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak


YORUMLAR

  • 0 Yorum