Reklam
Reklam

Bölge protokolü TIR'ları Gebze'den dualarla uğurladı

Gebze Belediyeler Birliği’nin katkıları ve Hayrat Vakfı’nın işbirliği ile hazırlanan, yardım malzemesi dolu TIR’lar Gebze 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’ndan Suriye’nin İdlib ve Azez kentlerine doğru uğurlandı.

Bölge protokolü TIR'ları Gebze'den dualarla uğurladı
07 Nisan 2021 - 17:03
Gebze’den Suriye’ye yardım eli uzandı. ‘İyilikle Ramazan olur’ sloganıyla harekete geçen Hayrat Vakfı’nın, Gebze Belediyeler Birliği’nin de katkılarıyla Suriye’nin İdlib ve Azeze kentlerine yardım götürmek üzere hazırladığı TIR’lar, Gebze 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı’ndan protokolün geniş katılımıyla uğurlandı. Programa Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Gebze Belediyeler Birliği Başkanı ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, Gebze İlçe Müftüsü Selçuk Kılıçbay ve Hayrat Vakfı yetkilileri katılım gösterdi.

“VEREN EL ALAN ELDEN ÜSÜTÜNDÜR”
Müftü Kılıçbay’ın yaptırdığı dua ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından kısa bir selamlama konuşması yapan GBB Başkanı ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Komşusu aç yatarken tok yatan bizden değildir. Veren el alan elden her zaman üstündür. Bunlar bir inancın, bir medeniyetin süzülmüş cümleleridir. Dolayısıyla bu tavsiyenin karşısında ne komşumuz aç iken yatabiliriz, ne de onlar huzursuzken kendimizi huzurlu hissedebiliriz.

 


“MAZLUMUN YANINDA OLMUŞ BİR MİLLETİZ”
Biz her zaman mazlumun yanında olmuş bir milletiz ve olmak zorundayız. Bu vesileyle birliğimizin öncülüğünde ve Hayrat yardım vakfımızla işbirliğinde hazırlanan yardımları ulaştıracak konvoyumuzu bugün sizlerle birlikte Suriye’ye uğurluyoruz. Katkı sunan herkesten Allah razı olsun” ifadelerini kullandı. Protokol üyelerinin konuşmalarının ardından Gebze’den Suriye’ye doğru yola çıkan 7 TIR dolusu yardım bölge protokolü tarafından uğurlandı.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum