Bu görüntüler Gebze'nin ayıbı!

Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde bugün çekilen ve sosyal medyada hızla yayılan görüntüler şok etkisi yarattı. Sanayinin başkenti olan Gebze’nin devlet hastanesinde oluşan metrelerce kuyruk, günümüz 2020’sine kara bir leke olarak işlendi.

17 Şubat 2020 - 13:43 - Güncelleme: 17 Şubat 2020 - 14:29

Yeni binasının yapımı için yıllarca beklenen ve geçtiğimiz yıl açıldığı günden bu yana birçok sıkıntının çözüleceği yerde, yeni problemlerin doğduğu Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde ciddi bir skandal patlak verdi. Elde edilen bilgilere göre bugün hastaneye ultrason çektirmeye giden Gebzeliler, randevu sisteminden kaynaklanan bir hata sonrasında neye uğradıklarını şaşırdılar. Aynı gün ve aynı saate randevu verilmesi nedeniyle yüzlerce vatandaş sonu gelmeyen bir kuyrukla karşı karşıya kaldı. Hastane yönetimi olaya müdahale ederek banko sayısını arttırıp vatandaşın yaşadığı mağduriyete merhem olmaya çalışsa da bu görüntüler Gebze’ye yakışmadı.
 
HASTANEDE BİRÇOK EKSİK
Mağduriyet yaşayan vatandaşlar devasa kuyruğu çekti ve isyanlarını dile getirdi. Bu görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan da yaşanan skandalı eleştirerek, iktidara yüklendi. 2019 yılında açılan ve modern görüntüsüyle dikkat çekse de Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde birçok eksiklik göze çarpıyor. Temizlik görevlisinin bile eksik olduğu hastanede, birçok branşta doktor ihtiyacının da olduğu ifade ediliyor.
 
TEMİZLİKÇİDEN, DOKTORA
Araştırmalarımız sonucunda hastanede temizlikçi, kadın doğum doktoru, radyoloji ve genel cerrahi doktoru gibi temel branşlarda eksikler olduğu öğrenildi. İktidarın bu derece güçlü olduğu ve sanayinin kalbi olarak bilinen Gebze’deki devlet hastanesinin günümüz 2020’sinde bu denli konularla gündeme gelmesi kentin ayıbı olarak yorumlanıyor. Gebzeliler, iktidar kanadının ve belediyenin hastaneye sahip çıkması gerektiğini düşünüyor. Özellikle temizlikçi sorununun halen daha çözülemiyor oluşu, ‘Gebze gerçekten sahipsizmiş’ yorumunu beraberinde getirdi.
 
HASTANE BİZİM, SAHİP ÇIKALIM
MHP Gebze İlçe Başkanı Serkan Kural’ın, hastanedeki yenidoğan ünitesinde doktor sıkıntısı dolayısıyla hizmete giremediğini ve bu konunun acilen çözülmesi gerektiğine dair açıklamaları olmuştu. Dün yaşanan görüntüler ise hastaneye muhalefet kanadından gelen eleştirileri doğruladı. Gebze’nin bir an önce sıradan bir yermiş gibi gösteriliyor olmasından vazgeçilmeli, medyanın, siyasetçilerin, iktidar kanadının ve kamuoyunun Fatih Devlet Hastanesi’ne sahip çıkması gerek. Gebze gibi bir kenti bu tarz skandallarla ve eksikliklerle gündeme gelmemesi için mücadele etmemiz şart.YORUMLAR

  • 0 Yorum