Bünyamin Çiftçi, vatandaşın isteklerini dinledi

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Yenimahalle’de gerçekleştirdiği halk meclisiyle vatandaşlarla bir araya geldi. Çiftçi, mahallelinin talep ve isteklerini yerinde dinledi.

Bünyamin Çiftçi, vatandaşın isteklerini dinledi
14 Haziran 2019 - 21:27 - Güncelleme: 14 Haziran 2019 - 21:37

31 Mart yerel seçimlerinden önce açıkladığı seçim beyannamesinde katılımcı yönetim anlayışıyla hareket edeceklerini açıklayan ve düzenleyecekleri mahalle meclisleriyle halkı yönetime katacaklarını vurgulayan Çayırova Belediye Başkanı Çiftçi, Yenimahalle’de ‘Halkımızı dinliyoruz kentimizi birlikte yönetiyoruz’ sloganıyla bir halk meclisi düzenledi. Çayırova’da belirli aralıklarla yapılacak halk meclislerinin ilki Süleymaniye Caddesi’ndeki park alanında yapıldı. Gerçekleşen toplantıya Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Ekrem Karahan, MHP Çayırova İlçe Başkan Vekili Ahmet Durak, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri, meclis üyeleri, Yenimahalle Muhtarı Yunus Köse ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Toplantıda talep, şikayet ve öneri kutusu kurularak vatandaşların istekleri yazılı olarak alındı.

İSTİŞAREYE ÖNEM VERMEYE GAYRET ETTİM
Programın açılış konuşmasını yapan Çiftçi, şunları dile getirdi; “Çayırova tarihinde ilk defa seçim beyannamesine konulan, mahalle meclisi toplantımıza Yenimahalle’de başlıyoruz. Bu toplantının amacı Çayırova’yı birlikte yönetmektir. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren Çayırova’yı birlikte yönetmek ve sorunları yerinde dinlemek istiyoruz. Sorunları daha kolay tespit eder ve daha rahat çözüme ulaşırız. Bu toplantıları rutin hale getireceğiz, 9 mahallemizin 9’unda da bu toplantıları yapacağız. Şeffaflık olmazsa olmazımız olacak dediğimiz için kafanıza takılan her soruyu bizlere sorma şansınız olacak. Bu toplantıları sadece yapmış olmak için yapmayacağız. Bizler sizin fikirlerinize değer veriyoruz ve ben hep istişareye önem vermeye gayret ettim.

HASTANE KONUSUNU AÇIKLADI
Yeni bir seçim oldu ve sizlerin takdirleriyle Çayırova’da seçilmiş belediye başkanları arasında en yüksek oy oranıyla göreve geldik. 2,5 aydır çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok güzel bir Ramazan ayını geride bıraktık. Seçim beyannamemizde beşikten eşiğe yetim projemiz olduğunu söyledik ve Ramazan ayında bunun ilk adımını attık. Önümüzdeki süreçte de yetim kardeşlerimizin yanında olacağız. Yine ilerleyen dönemde engelli kardeşlerimize yönelik çalışmalarımızı da ortaya koyacağız. Biz hangi ev toplantısına girdiysek hastane konusunu bize sordular. Hastane konusunu seçilmeden önce bakanımıza ilettik, 9 mahallenin 9’una da ulaşamayacak yerde dedik.

200 DEĞİL 300 YATAKLI 
Bakanımız hastane noktasında bize çalışma talimatını verdi. Çayırova halkının her birinin rahatlıkla ulaşabileceği 3 alternatif yer ürettik. Bütün teknik çalışmalarımızı yaptık. Ayın 20’sindeki büyükşehir belediyesinde gündeme alınacak. 200 yataklı projeyi rabbim izin verirse 300 yataklıya çıkartacağız. Biz bununla alakalı rapor hazırlıyoruz. Konuyu bakanlığımıza sunacağız. Çayırova’da 200 değil 300 yataklı bölgenin en donanımlı hastanesini kazandıracağız. 5 yıl boyunca ben durmayacağım. Ben Çayırova’yı çok seviyorum ve Çayırova için mücadeleye devam edeceğim. Şifa köprüsünde müteahhit iflas dilekçesi vermiş, köprü inşaatının durmasının tek sebebi bu. Ablalarımız ve teyzelerimiz Pazar konusuyla ilgili bizlere şikayetler sunuyordu. Pazar yeri için meclis üyelerimiz ve sizlerle birlikte bir çalışma yaptık.

BUNDAN SONRA SÖZ SİZDE
Çayırova belediyesinin satabileceği üç dönüm arsası bile kalmamış. Paramız yok, maalesef çok büyük borcumuz var ama burada da ümitsizliğe düşmeyeceğiz ve çalışacağız. 2 ay boyunca büyük bir tasarrufa gittik ve bu durumu sizlerin destekleriyle aşacağız. Yapıcı ve hakaret içermeyen her türlü eleştiriye bu kardeşiniz açık. Biz iş üreten, Çayırova için güzel düşünen, memurculuk oynamayacak her arkadaşımla ben yol yürüyeceğim. Benimle ilgili bir endişeniz varsa mutlaka arayıp sorun. Ben halen daha Çayırova’daki marketlerden alışveriş yapıyorum, benim Çayırova’dan başka gidecek yerim yok. Bundan sonra söz sizde."

147 MİLYON LİRA BORÇ VAR
Bir vatandaş Çiftçi’ye belediyenin borcunu sordu ve Çiftçi verdiği cevapta, “147 Milyon civarında borcumuz var, biz Allah’ın izniyle çalışacağız, tasarruf edeceğiz ve bu borcu halledeceğiz. Beyannamemizde yer alan tüm projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi. Bunun dışında Çiftçi soru, cevap kısmında vatandaşların talep ve isteklerini dinledi ve içtenlikle cevap verdi. Mahalle sakinlerinin genel olarak yönelttiği sorular arasında trafik, ulaşım, zabıta, temizlik, pazar yeri, park güvenliği gibi konular yer aldı. Yine bir mahalle sakinin isteğini iletmesi üzerine Tavşantepe’de bulunan metroya Çayırova’dan direkt otobüs talebine yanıt veren Çiftçi, bu konudaki girişimleri ilerleyen süreçte yapacaklarını ve durumu yetkili mercilere ileteceğini dile getirdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum