Burhanoğlu, Volkswagen yatırımını değerlendirdi

Bölgemizin başarılı sanayicileri arasında yer alan Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Burhanoğlu, Volkswagen’in Manisa’da 943,5 milyon TL’lik yatırım kararını açıklamasının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Burhanoğlu, Volkswagen yatırımını değerlendirdi
06 Ekim 2019 - 15:57

Konu hakkında Linkedln hesabından açıklama yapan ve DW’ye konuşan Burhanoğlu, yatırım kararından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Burhanoğlu kişisel hesabından yaptığı değerlendirmede, “Ülkemiz ve otomotiv yan sanayimiz için çok anlam ifade eden Volkswagen yatırımı; nihayet resmi olarak açıklandı, hayırlı uğurlu olsun. Volkswagen özellikle de elektrikli araçların geleceğini görüp tekrar şekilleniyor. Bunun bir parçası olarak Türkiye’miz ve otomotiv sanayimiz bundan nasibini alıyor. Bu yatırım; hem moral, hem yeni iş imkanları hem de yabancı yatırımcının algısı açısından bizim için çok kıymetli. Hoş geldin Volkswagen” dedi.

“ÇOK ALANDA CANLANMA”
Ayrıca yatırım hakkında DW’den Aram Ekin Duran’a konuşan Burhanoğlu, VW’nin Türkiye’deki fabrikasında gerçekleştirilecek üretimin AB dışındaki pazarlara satılacağını aktardı. VW’nin gelecek dönemde Türkiye’de yeni nesil otonom ve elektrikli araçlar da üretmeyi planladığını kaydeden Burhanoğlu, Türkiye otomotiv sektörünün son yıllarda ihracata yüklenerek kapasitesinin sonuna ulaştığını ve yeni yatırım ihtiyacının arttığını dile getirdi ve VW'nin zaten Türk tedarik şirketlerinden yüklü miktarda alım yaptığını ve yeni fabrika ile pek çok alanda canlanma beklediklerinin altını çizdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum