Reklam
Reklam

Büyükakın, AK Çayırova'nın toplantısında konuştu

AK Parti Çayırova’nın 61. Genişletilmiş İlçe Danışma Toplantısı’nda açıklamalarda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Çayırova’ya kazandırdıkları yatırımlardan söz etti.

Büyükakın, AK Çayırova'nın toplantısında konuştu
24 Ekim 2021 - 13:23
Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, AK Parti Çayırova İlçe Başkanlığı 61. Genişletilmiş İlçe Danışma toplantısına katıldı. Çayırova Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek ve Radiye Sezer Katırcıoğlu, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Servet Günay, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, il ve ilçe yöneticileri, STK temsilcileri ve çok sayıda partili katılım gösterdi. İki yıllık süreç içerisinde 31 eser ve hizmeti tamamladıklarını, bunun yatırım bedeli olarak 151 Milyon 609 Bin TL olduğunu ifade eden Başkan Büyükakın, “91 Milyon 628 Bin TL’lik yatırım bedeliyle 28 eser ve hizmetimizi yapıyoruz. 17 projemizi hayata geçirecek olmakla birlikte Çayırova ilçemize bugüne kadar 76 eser ve hizmetlerimizle 243 Milyon 237 Bin TL’lik yatırım gerçekleştirdik” şeklinde konuştu. Yeşil bir Çayırova, yeşil bir Kocaeli için çok çalıştıklarını ifade eden Başkan Büyükakın, “9 milyon ağacımızı toprakla buluşturduk. Her konuda çok çalışıyoruz. Biz çalışıyoruz. Yatırım tutarlarımıza baktığımızda bunu görüyoruz.  Peki onlar ne yapıyor. Sadece algıya çalışıyorlar. Başka ne yapıyorlar. Diyorlar ki projeye sözümüz yok. Orda rekabet edemeyeceklerini anladılar. Peki neye karşılarmış, ranta karşılarmış. Proje deyince bunların akıllarına rant geliyor. Yani bir yerde bir şey yapmak istediklerinde, kime ne vereceklerini düşünüyorlar sadece. Kafalarında proje diye bir şey yok ki. Onlar için rant varsa proje var. Sadece onu düşünüyorlar” şeklinde konuştu.  


 
“YAPTIKLARIMIZI ANLATACAĞIZ”
“Sadece kafa karıştırmak üzerine bir strateji izliyorlar” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın, “Adeta, hani benzetmede hata olmaz derler ya. Hani Firavunun sihirbazları sihir yaptılar ve yılanları ortaya çıkartılar. Hz. Musa asasını yere bıraktığında, o sihirbazların yılanlarına ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Birisi sihiri, efsunu ve gerçek olmayanı yani günümüzde ki algıyı temsil ediyordu. Hz Musa’nın asası da gerçeği temsil ediyordu. Aslında bizim yapmamız gereken de şimdiye kadar yaptığımız gibi kapı kapı gezip sıkmadık el bırakmadan yaptıklarımızı ve gerçekleri anlatmaktır” ifadelerini sarf etti. 

“GERÇEKLERİ İNKAR EDİYORLAR”
“Cumhurbaşkanımızın güney sınırlarımızda, kuzey sınırlarımızda, doğu da batıda, Afrika’da ve dünyanın mazlum milletlerinin olduğu her yerde, yaptıklarını anlatmamız gerekiyor” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın, şunları kaydetti: “Bugün normal bir dönemde yani siyasette bir araya gelmez dediklerimiz, hepsi bir yere geldi, yani toplandı. Biz bunlara altı artı bir koalisyonu diyoruz. Bunu da itiraf edemiyorlar. Geçen gün HDP eş başkanları, “Bizde kurulacak hükümette ortak olacağız” dedi. Bu taraftan hanımefendi gazeteci basın toplantısı yapan iki genel başkana soruyor. Peki ne diyorlar, biz böyle bir şey duymadık, haberimiz yok diyorlar. Milletin gözünün içine baka baka gerçekleri inkâr ediyorlar. Sadece ve sadece yapılan işlere gölge düşürmek için sadece ve sadece kafaları karıştırmak için çalışıyorlar.”“HER DETAYINI BİLİRİM”
Büyükakın konuşmasına, “1999’da bir istikrar programı uygulandı, 2000’de bir kriz çıktı ve bir gecelik faizler 5000-6000’ler oldu. 1990-2000 yılları arasında ekonomi verileri doktora tezi olarak yazdığım için her detayını bilirim. Çok iddialı söylüyorum o günkü şartlar yaşansaydı, bugünkü şeyler yapılmış olsaydı ve söylenseydi, Türkiye ekonomisi bir ay dayanmazdı. Gençler hatırlamazlar, rahmetli Ecevit çıktı, devlet krizi var, dedi. O günkü Cumhurbaşkanı bana anayasa kitapçığı fırlatmıştı, dedi ve bu devlet krizidir, demişti. Oradan çıktıktan sonra ekonomi yerle bir oldu. Aynı şeyi 1994’te yaşadık. Avrupa Birliği de yaşadı. Soros denen bir adam var. Bu bizde ki Kavala’nın patronu. Hani salmadığınız dedikleri Kavala. Açık Toplum Vakfı, O Soros denen adamındır. Aslında bir finans yatırımcısı. Kökeni İsrail’dir. Bu adamı dünyanın çeşitleri yerlerinde görürsünüz. Balkanlarda, Gürcistan’da, turuncu devrimlerde, Arap Baharı’nda ve her yerde görürsünüz. Finans ayırır, devirme hareketlerinin içinde görürsünüz bu şahsı ve uzantılarını” açıklamalarında bulundu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum