Büyükakın, Gebze'deki proje hakkında bilgi verdi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Gebze'deki 80 milyonluk dev ulaşım projesini yerinde inceledi. Gebze OSB’ler ile Gebze ilçe merkezi arasındaki trafiği rahatlatacak olan proje hakkında konuşan Büyükakın, "Gebze ile OSB bölgeleri arasındaki trafik sorununu ortadan kaldıracak olan projemiz 2021’in sonunda hizmete girmiş olacak" dedi.

03 Aralık 2020 - 16:41

Sanayinin kalbi Gebze'de OSB ile kent merkezi arasında yaşanan trafiği rahatlatmak için yapılan Gebze İlçesi TEM Otoyolu Köprüleri Bağlantı Yolları 1. Etap Yapım İşi projesine, başkanlardan inceleme. Gebze'nin en büyük sorunlarının başında gelen trafik yoğunluğunu çözmek için düğmeye basan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Tembelova mevkiinde Kuzey-Güney bağlantısı oluşturarak, bu noktada oluşan sıkıntıyı çözme gayretinde. 

YERİNDE İNCELEDİLER
Bugün Gebze'de bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Büyükakın, Tembelova'daki projeyi de yerinde inceledi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın'a gerçekleştirdiği ziyarette Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Kocaeli Büyükşehir Belediye Gebze Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan ve AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya eşlik etti. Büyükakın, burada gerçekleşen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunurken, "Gebze ile OSB bölgeleri arasındaki trafik sorununu ortadan kaldıracak olan projemiz 2021’in sonunda hizmete girmiş olacak" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum