Reklam
Reklam

Büyükakın, İSU'nun 2021 yatırımları hakkında konuştu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İSU Genel Müdürlüğü olarak 2021 yılında, Kocaeli genelinde, 470 milyon TL tutarında içme suyu, atık su ve yağmur suyu altyapısı, su deposu, terfi merkezi, dere ıslahı ve fosseptik ile üsty apı çalışmaları gerçekleştireceklerini söyledi. Başkan Büyükakın, yapılacak yatırımların ihalelerini belirledikleri program çerçevesinde bir bir gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Büyükakın, İSU'nun 2021 yatırımları hakkında konuştu
24 Şubat 2021 - 16:35
“Kocaeli’de sıfır kirlilik, yüzde 100 arıtma” ve “Kocaeli’de su musluktan içilir” ilkeleri ile hizmet veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü,  2020 yılında etkili olan pandemiye rağmen aldıkları önlemler ile yatırımlarını sürdürdü. 855 bin abonesine sağlıklı altyapı ve çevre yatırımları ile hizmet veren İSU Genel Müdürlüğü, 2021 yılında Kocaeli genelinde 484 km uzunluğunda içme suyu, 249 km uzunluğunda kanalizasyon ve 57 km uzunluğunda altyapı inşaatı gerçekleştirecek. Ayrıca dere ıslahları, fosseptik, terfi merkezi ve su deposu inşaatları ile Darıca, Körfez ve Derince ilçelerinde altyapı sonrası bozulan yolların üstyapı çalışmaları gerçekleştirecek.

“HEDEFİMİZ HİZMET KALİTESİNİ YÜKSELTMEK”
Yapılan ve devam eden yatırımları değerlendiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, hedeflerinin Kocaeli halkına sundukları hizmet kalitesini artırmak olduğunu söyledi. Büyükakın, 2021 yılında altyapıda hizmet seferberliği başlattıklarını dile getirdi. Kocaeli genelinde 2021 yılında 470 milyon lira değerinde altyapı ve üstyapı yatırımları gerçekleştireceklerini aktaran Başkan Büyükakın, yapılacak yatırımların ihalelerini bir bir gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

“ALTYAPI HİZMETLERİNE DEVAM EDECEĞİZ”
Şu ana kadar 13 ayrı ihale yaptıklarını belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın,”Pandemiye rağmen kesintisiz hizmetlerimizi sürdürüyoruz. 2021 yatırım yılı programı kapsamında Kocaeli genelinde toplam 790 km uzunluğunda içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısı ile dere ıslahları, fosseptik ve terfi merkezleri, su depoları inşa edeceğiz. İlk 2 ay içerisinde 13 ayrı ihale gerçekleştirdik. İhalesi tamamlanan projeleri hayata geçirerek altyapı hizmetlerinde kararlılığımızı devam ettireceğiz” dedi.

BÖLGEMİZDE PLANLANAN ÇALIŞMALAR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, yapacağı yatırımların ihalelerini  bir bir gerçekleştiriyor. Bu kapsamda 2021 yılı Ocak ve Şubat aylarında 13 ayrı ihale yapıldı. Komisyon ve sözleşme aşamasında olan ihaleler; “Gebze Balçık, Tavşanlı Mah. atıksu terfi merkezleri, kanalizasyon, dere ıslahı ve içmesuyu inşaatı, Gebze dere ıslahı, kanalizasyon, yağmursuyu ve içmesuyu inşaatı Gebze ve körfez ilçeleri foseptik inşaatı, Dilovası 2021 yılı muhtelif içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu inşaatı.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum