• Reklam
Reklam
Reklam

Büyükgöz'den iki yıllık çalışmaları hakkında açıklama

Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, görevde bıraktığı iki yıllık süreç zarfında önemli projelere ve hizmetlere imza atıldığını açıkladı. Başkan Büyükgöz, “24 aylık görev süremizde Gebze’nin geleceğine katkı sağlayacak, bir manada da sessiz devrim niteliğindeki; yatırım, proje ve çalışmalara imzamızı attık hamdolsun” dedi.

Büyükgöz'den iki yıllık çalışmaları hakkında açıklama
06 Nisan 2021 - 13:56
Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, iki yıllık süreçte Gebze’de hayata kazandırdığı çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu. Büyükgöz, göreve gelir gelmez ilk iş olarak; Marmara Nakliyeciler Terminali ve TIR Parkı işletmesinin, hukuk mücadelesinin tamamlanmasıyla mülkiyet sahibi Gebze Belediyesi’ne devredilmesini sağladı. Devrin ardından hızla modernize edilen yeni park alanlarının kazandırıldığı Nakliyeciler Garajı sayesinde hizmetlerde kullanılmak üzere milyonlarca liralık özkaynak sağlanmış oldu. “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın belirlediği istikamette; tevazu, samimiyet ve gayretle, ‘Gönül Belediyeciliği’ ilkelerine bağlı kalarak, ilçemizi kalkındıracak çalışma ve hizmetlere imzamızı atıyoruz” sözleriyle dile getirdiği Gönül Belediyeciliği çalışmaları kapsamında Halk Buluşması ve Mahalle Meclislerini başlatan Başkan Büyükgöz, “Söz verdiğimiz gibi kentimizi; makamların ve hizmetlerin gerçek sahipleri değerli Gebzeli hemşerilerimizle birlikte yöneteceğiz” dedi.

“TAPU SORUNU TARİH OLACAK”
Temel belediyecilik çalışmalarının aksamadan artan hizmet kalitesiyle devam etmesi için icracı müdürlüklerin faaliyetlerini yakından takip eden Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz vatandaşların talepleri ve istekleri doğrultusunda mahallelerde başlattığı imar uygulamalarında, tapu sorununu adım adım ortadan kaldırıyor. İmar uygulama çalışmalarının Gebze’nin kırsal ve diğer mahallelerinde de devam ettiğini ifade eden Başkan Büyükgöz, “Hedef olarak, Gebze’nin mahallelerinde 2021’in sonuna kalmadan, imarla ilgili tapuyla ilgili sorunu tartışılır olmaktan çıkaracağız inşallah” diyerek müjdeyi Gebzeli hemşerileriyle paylaştı.

GENÇLER İÇİN YENİ MERKEZ
Merkezi konumuyla Gebze’nin önemli yapılarından olan eski adliye binasının Gebze Belediyesi’ne devredilmesini sağlayan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, başta GESMEK kurs merkezi ve diğer hizmet müdürlüklerinin tek çatı altında toplanacağı yeni bir gençlik merkezine dönüştürmek üzere kolları sıvadı. Çalışmaların hızla devam ettiği eski adliye binasının yakınında bulunan ve yıllardan beri işletmeciyle ihtilaflı olunan merkez otoparkının da mülk sahibi belediyeye kazandırılmasını sağlayan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, ilçeye değer katacak projeler için de çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

“ÖZGÜN BİR AÇIK HAVA MÜZESİ”
Fatih Sultan Mehmet’in çıktığı son seferinde otağ kurduğu ve vefat ettiği yer olan Tarihi Hünkâr Çayırı, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün Başkent’te başlattığı girişimler neticesinde Gebze Belediyesi’ne devredilmişti. Büyükşehir Belediyesi'yle iş birliği içerisinde çalışmalar yapacaklarını dile getiren Büyükgöz, “Fatih Sultan Mehmet burada vefat etmiş, bunu asla ve asla sıradan bir proje anlayışıyla ele almayacağız. Burada tarihi ve bilimsel verilere, özgün proje anlayışına dayanılarak hem tarihi yansıtan hem de dijital dünyanın en ileri boyuttaki unsurlarının kullanıldığı bir müze anlayışı burada gerçekleştirilecek. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.
SIFIR ATIK KONUSUNDA ÖNEMLİ ÇALIŞMA
Sıfır atık, geri dönüşüm ve çevre çalışmalarıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin ‘Sıfır Atık İle Engelleri Aşıyoruz’ ödülünü Gebze’ye kazandıran Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz; Pazar atıklarından organik gübre üretilen Kompost Üretim Tesisi’nin yanı sıra katı atıkların bertaraf edilerek enerjiye dönüştürüldüğü İri Hacimli Atıklar Kırma Tesisi’nin de kuruluşunu gerçekleştirdi.

KIŞLA, MİLLET BAHÇESİ OLUYOR
Çevre ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın elinden alan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz eski askeri kışla bölgesinde; millet meydanı, cami ve külliye, millet kıraathanesi, otopark, futbol sahası, orman ve spor kafeleri, doğal gölet, çocuk oyun alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları gibi çeşitli donatıların yer alacağı Gebze Millet Bahçesi’nin kurulacağı müjdesini de Gebzeli hemşerileriyle paylaştı.

“DAHA MODERN BİR GEBZE”
2 yıllık süre zarfında kalıcı ve Gebze’yi geleceğe taşıyacak işlere imza atmanın kıvancını Gebzeli hemşerileriyle paylaştıklarını dile getiren Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “2023 Büyük Türkiye idealine yaraşır ve yakışır, daha modern bir kent kimliğine kavuşmuş bir Gebze için, çalışmalarımız ve hizmetlerimiz bundan sonra da devam edecek. Bu azim ve kararlılıkla, siz değerli Gebzeli hemşerilerimi en kalbi duygularımla muhabbetle selamlarım” ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum